Број 2860  петок, 12 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура
Отворена обновената национална поставка

Академик Томе Серафимовски демантираше дека подарил, туку дека само зајмил скулптура
„Детска радост“ ја промовираше наградената поема „Атлантида“

Наградата „Григор Прличев“ ќе му биде врачена на лауреатот Петре Бакевски на 6 февруари во Охрид
Канскиот лауреат „Клас“ го отвора „Синедејс“

Во текот на осумте фестивалски дена ќе бидат прикажани дваесетина филмски премиери од 17 европски земји
Промовирана „Напоредни животописи“ од Плутарх
Денови на „Младинска книга“ во „Феникс“
Форум посветен на заштитата на културното наследство
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ