Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Скопје
02.08.2012, 16:07

Трето прскање против комарци

Викендот ќе се изврши уште една авионска и терестична дезинсекција против возрасни комарци на подрачјето на Град Скопје. Третото авионско прскање ќе се одвива в сабота и во период од 5,30 до 8 часот. Терестичната аеросолна дезинсекција, пак, ќе се одвива во деновите од понеделник до петок, во период од 1 до 5 часот.

Од Градот соопштуваат дека доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на аеросолната дезинсекција, авиодезинсекцијата ќе се изврши во истиот термин следниот викенд, кога ќе бидат поволни временските услови, а согласно со тоа ќе се извршува и терестичната дезинсекција. Истовремено се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите. (С.Р.)


Статијата е прочитана 219 пати.

Испрати коментарПовторно се продаваат локали во градските катни гаражи
Реконструкција на улици во населбата Пролет
Трајановски ќе плати над 100.000 евра за (себе)реклама

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 42°C, Мин: 22°C

Среда
Ведро
Макс: 38°C, Мин: 23°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ФОТО) Болт е најбрзиот човек на планетата
Јамајканецот повторно со злато и олимписки рекорд на 100 метри...
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 9.ден
По деветтиот натпреварувачки ден 61 држава има освоено медали...
Казахстанецот Илјин со два светски рекорда
Илјин го освои златниот медал во кревање товар во категоријата до 94 килограми и постави два светски рекорда...
Светски рекорд на Пендлтон во спринт

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |