Број 2864  среда, 17 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Малолетник прободен со нож во Чаир

Петнаесетгодишно момче завчера било претепано и прободено со нож во грбот во близина на сендвичарница на улицата „Џон Кенеди“ во скопската населба Чаир. Според МВР, осум до девет непознати лица го нападнале тинејџерот, удирајќи го со тупаници, а кога момчето паднало на земја, еден од напаѓачите извадил нож и го пробол во грб. Полицијата не ги знае напаѓачите ниту мотивот за инцидентот. (Г.А.)


Статијата е прочитана 154 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Син го убил татка си со секира
Од „Макстил“ тврдат дека не ја скриле несреќата со работникот
Маневски се заинтересира за „Ореше“
В петок пресуда за Кирил Тодоровски
Богданчанец ранет со ловџиска пушка
МВР на суд треба да ја повлече тужбата за Шекеринска
Исчезнат прилепчанец пронајден мртов