Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Втора страница На прво место Политика Македонија Економија Хроника Фељтон Едиторијал Анализа Мислења Писма Свет Култура Спорт Скопје Забава Некролог Време Хороскоп Што прават денеска
Македонија
03.07.2008, 16:34

Тетово се збратимува со турскиот град Коња

ТЕТОВО - Градоначалниците на Тетово, Хазби Лика, и на Коња, Република Турција, Тахир Акјурек, вчера потпишаа меморандум за соработка на двете општини како претходна постапка која ќе се оконча со збратимување. Со меморандумот се определени заеднички активности за развој на економијата, стимулирање на инвестициите, зачувување на заедничкото културно наследство, едукација на кадри, социјална заштита. Делегации на двете општини вчера го посетија местото каде што треба да се подигне одамна урнатата Саат-џамија во Тетово. (Г.Е.)


Статијата е прочитана 1712 пати.

Испрати коментарТрговците и државните фирми доцнат со патриотските сметки
Во средно не се запишаа 12.000 полуматуранти
Признанија за добро управување за Царината, МАПАС и Велес
Антикорупциска оформи дебело досие за Топилница
Прва албанска паралелка во велешка гимназија
Кузев нов претседател на битолска Апелација
Спас за измамените од „Фи-ком“ е нов инвеститор
Регистрирањето возила поевтини 5 отсто, а не 30
Тетовци и охриѓани го празнуваа Св. Наумrealista, 04.07.2008 01:41:38
im pozeluvam se najdobro vo rabotata,vaka nesto koga ke go slusnam se osekam mnogu zastiten od nasite braka turci i albanci isto kako braka bosnjaci,poraka do sekoj sto e makedonec, ucete se za zivotot zemete si ja vaa slika sakaj te gi grci i bulgari oti zivotot e kratok ostavete im na vasite decinja ljubov kon covekot oti so omraza nisto ne se pravi
03.07.2008, 15:56

Претходен број

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 6°C

Магла

Петок
Обилни врнежи
Макс: 7°C, Мин: -1°C

Сабота
Мешавина од дожд и снег
Макс: 10°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Втора страница | На прво место | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Фељтон | Едиторијал | Анализа | Мислења | Писма | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Некролог | Време | Хороскоп | Што прават денеска |