Број 2864  среда, 17 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Свет

Грчките демонстранти ја зазедоа државната телевизија

АТИНА - Околу 20 студенти демонстранти вчера го зазедоа државниот телевизиски канал на Грција, прекинувајќи го емитувањето вести, во демонстрациите против убиството на тинејџер од страна на полицијата. „Дојдоа мирно. Не беше употребена сила и тие побараа да протестираат во етерот поради убиството на 15-годишниот тинејџер“, рече претставник на полицијата кој побара да остане анонимен.

Каналот емитуваше слики од демонстрантите неколку минути, а потоа брзо се префрли на реклами и снимки од премиерот. (Ројтерс)


Статијата е прочитана 697 пати.

Испрати коментар

Од: ВМК
Датум: 17.12.2008 00:47:01
Се научиле по интернетот Грциве ги нарекуваат сомалијци,цигани,и што ти не...е да ви кажам навистина се потомци на АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ и да се скриете некаде ...тоа е народ кој знае да си ги бара своите права...а вие продолжете да ќутите...знаете кој ќути само оној што е крив и кукавица,без достоинство...Што ни се прави 17 години и само ќутиме...се надевам дека Грците ке си ги остварат своите права,а тој идиотот Караманлис ке го пратат во историјата кај караманите...значи од каде што дошол...а Грците се славен навистина народ...одсега ке ги почитувам,и јас сум ги мразел,ама одсега ги почитувам...Целосна подршка за Грција во сите нивни потфати!
Од: miki
Датум: 17.12.2008 08:47:02
Toa sevika anarhija toa e vlada sto nema kontrola nemam pricina da gi sakam ama imam mnogu da gi mrazam
Од: Dr. Mihail Sorko , Ohrid.
Датум: 17.12.2008 10:04:54
* PRAVDATA e kako masina , ako ja turnete , ponataka prodolzuva sama i ponekogas pregazuva .* John GOLSWORTHY 1867 - 1933 g angliski romansier i dramski pisatel.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Свет
Импичмент за гувернерот на Илиноис, Род Благоевиќ
Десет милиони долари за чевелот фрлен кон Буш
Петиција во Турција за извинување за ерменскиот геноцид
Асад бара редефинирање на границите на Голанската Висорамнина
Џон Кери на чело на Комитет за односи на Сенатот
Од пет до 20 години затвор за руски скинхедси
Пронајден експлозив сокриен во продавница во Париз