Брoj 2789  среда, 17 септември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Катерина Стојановска-Десковска

претс. на Советот на Фолк-фест „Филиграни“

Уште утринава имам обврска да го договорам постфестивалскиот коктел на 15. јубилејно издание на „Филиграни“ што ќе се одржи в петок, 19 септември, во Домот на АРМ во Скопје. Во 12 ч. имаме прес-конференција за фестивалот, како и промоција на трите цедеа со најубавите песни од изминатите 14 фестивалски години.

Владо Милев

сопст. на Радио Равел

Бидејќи Радио Равел, гостилницата „Лира“ и „Лајв магазин“ се моја животна преокупација, а клубовите П.А.М.П.У.Р (едриличарство и навигација) и „Адвертива“ (параглајдерство) - слободно време, во текот на денот спонтано ја правам листата на приоритети. Денес имам обврски околу Пиволенд, како и околу организацијата на регатата од 4 до 11 октомври на Јадранско Море.

Ѕвезда Ангеловска

актерка и режисерка

Денеска имам договорено средба со колешката Катина Иванова во МНТ. Потоа треба да го довршам рефератот за мојата докторска дисертација во Русија и вечер електронски да ја предадам. Од утре започнува МОТ, па вечерите ќе бидат подинамични.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ