Број 3362  четврток, 19 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава

Концерт на „Некст тајм“ во Битола

Членовите на минатогодишниот македонски евровизиски претставник „Некст тајм“ ги одбројуваат деновите до нивното ново големо дружење со фановите. Во рамките на културната манифестација „Битфест“, „Некст тајм“ ќе го одржат својот втор солистички концерт во прекрасниот простор на античкиот театар Хераклеја во Битола.

На к��нцертот, за кој тие секојдневно напорно вежбаат, ќе ги исполнат речиси сите свои песни, како и неколку нивни омилени странски нумери. В петок, 20 август, во 21 часот на своите фанови ќе им подарат двочасовна забава, за која освен Мартин и Стефан ќе се погрижат и членовите на нивниот придружен бенд.


#
Статијата е прочитана 302 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Мисиците се сликале голи
Финска најдобра за живот, Чешка за секс
Казнета поради стриптизот во новиот спот
Создава сопствен синџир на хотели
Дуке Бојаџиев промовира нов албум