Број 3610  вторник, 21 јуни 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести
Site Meter
Култура

Промоција на „Поетите за Омер Калеши“

„Во слава на сликарството, ’Поетите за Омер Калеши’“, е насловот на книгата, која посветена на македонско-францускиот сликар со интернационално реноме, Омер Калеши, вечерва ќе биде промовирана во салонот „Империјал 1“ во 19,19 часот во КИЦ. Омер Калеши живее и работи во Париз, а книгата ќе ја промовираат Ефтим Клетников, Јордан Плевнеш и Климе Коробар. Организатори се КИЦ и Асоцијацијата за култура ИКОН. (К.Б.)


#
Статијата е прочитана 305 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Култура
Со Моцарт времето брзо изминува
Приказна за последицата на случајна љубов
Почна акцијата „Со книга на плажа“ на клубот „Матица“
Во МСУ стартува „Скопско лето“
„Радост на живеењето“ на изложба во По��горица
Македонија во Меѓувладиниот комитет на УНЕСКО

"""