Број 2869  вторник, 23 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Ирена Спировска

уредник во Алфа ТВ

Поголемиот дел од новогодишните програми на Алфа ТВ се снимени, па денеска, всушност, работам на подготовките на уште две емисии, што ќе ги снимаме в четврток и в петок. Попладнето и вечерта ми се слободни, па ќе можам, конечно, да се дружам со пријателите што ќе ми дојдат на гости.

 

Слаѓана Димишкова

политиколог

Денеска од 11 ч. во хотелот „Холидеј ин“ ќе се случи промоција на мојата книга „Слободата на изразувањето и демократијата“, што секако ми го одредува текот на целиот ден. Сепак, и покрај тоа, претходно ги извршувам дневните новинарски обврски во мојата редакција.

 

Марија Илиевска

биолог

Уште рано наутро се бркам со времето. Обврските ми почнуваат со моето прваче Дарко, а откако ќе го подготвам за на училиште, целосно се посветувам на мамината галеничка Јована. Крадам од времето да завршам некои работи околу семејниот бизнис. Крајот од денот ми поминува во семејната вечера и муабетите со сопругот Дејан, а потоа задолжително потчитнувам некоја страница од книгата „Богат, сиромав“.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ