Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Времето денеска сончево и многу топло

Попладне ќе има услови за изолирана појава на локален пороен дожд и грмежи...

Вајгл - На Грција да и се каже да не и ја затвора вратата на Македонија

Словенечкиот европратеник сепак не верува дека е можно да започнат преговорите со Македонија без претходно да биде решен спорот со името...

Ставрески - Гасификацијата и „Јужен Поток“ од стратешко значење

Според вицепремиерот и министер за финансии ова е значајно прашање за подобрување на конкурентноста на македонската економија...

Вести
ОМД: ЕУ е изморена од политиките на Кипар и Грција
ОМД реагира по изоставувањето на Македонија од списокот на земји кандидатки за членство во агендата на кипарското претседавање со ЕУ
„Курир“: Писмо од 1990 година го побива Георгиевски
Со писмо напишано во Витшје-Шведска на 1 февруари 1990 година, Мане Јаковлески ги побива тврдењата на Љубчо Георгиевски...
Папуљас бара Македонија да се откаже од македонизмот
Папуљас изјавил дека „колку повеќе Скопје инсистира на идеологијата на македонизмот, толку повеќе ќе наидува на зат...
Професорот од Драчево пуштен на слобода
Судот го ослободи професорот Јордан Илиоски од Драчево од обвиненијата за педофилија...
Народна банка ќе си гради нов објект пред „Лумикс“
Патино: Обвиненијата против Асанж се смешни
Собранието го усвои Годишниот извештај на СРД за 2011 година
Зелен бран на булевар „Партизански одреди“
Светски самит на медиуми во Москва
Човечка и техничка грешка причина за авионската несреќа Рио-Париз
Откриени работници на црно од Албанија
„Пријатели на Сирија“ co конкретни чекори за помош на сирискиот народ
Бахчовановски е нов директор на Лотарија
Фолксваген ќе го преземе Порше
Уапсени шест лица во Лондон поради тероризам
Бизнисот бара автопати кон Албанија и кон Косово
Засега нема прием на Косово во Советот на Европа
 
Магазин
Никола Маџиров на поетски фестивал во Ледбери
Во програмата на фестивалот Маџиров е најавен како поет чија поезија патува низ целиот свет
Даница Тортеска и Трајче Лозаноски - младенци на 50. Галичка свадба
Јубилејната 50. Галичка свадба ќе се одржува на 14. и 15. јули, а на конкурсот биле пријавени уште четири двој...
Над 8.000 публика се очекува на концертот на „Дјуран, Дјуран“
Светската музичка атракција ќе настапи утревечер на скопско Кале...
Бата Живоиновиќ во критична состојба по мозочен удар
Актерот не е во кома, но неговата состојба е многу сериозна, посочуваат извори на српскиот весник „Прес“...
„Актерот на Европа“ од утре во Ресен
Театарскиот фестивал е во духот на културната соработка на народите и јазиците во преспанскиот регион, меѓу Македонија, ...
Костимите добиваат нова димензија
Вечерва на „Скопско лето“ ќе се прикаже авторскиот проект на костимографката Марија Пупучевска, под наслов „Со-облекувањ...
Спорт
Ренова убедлива со аматерите од Сан Марино
Бајрами беше творец на хет-трик попладнево на стадионот на Башкими, а четвртиот погодок беше дело на Исмаили во 60 минута
Радванска против Вилијамс во женското финале на Вимблдон
Третата фаворитка Радванска, во два сета (6:3, 6:4) ја совлада Германката Кербер, додека Серена во полуфиналето беше под...
Македонија утре во 23.30 против Доминиканска Република
Ова е официјалниот термин кој рано утрово го објави ФИБА на својот сајт, откако домаќинот Венецуела не успеа да се пласи...
Лејкерси го доведоа Стив Неш
Ветеранот на 38 години се обврза на тригодишна верност на Лејкерс со договор вреден 27 милиони евра...
Ѓоковиќ и Федерер „прелетаа“ до меѓусебно полуфинале
Првиот и третиот носител без трошка неизвесност ги минаа своите четвртдинални противници, Маер, односно Јужни...
Коринтијанс нов првак на Јужна Америка
Хаотичната четврта етапа за Грајпел
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 25°C

Ведро

Петок
Локални грмотевици
Макс: 36°C, Мин: 18°C

Сабота
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 22°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Кралицата е многу либерална
„Верувам во ослободувањето, тоа е дел од моето патување“, изјави британската актерка Хелен Мирен во интервјуто за „Утрин...
(ИНТЕРВЈУ) Треба да ја следиме визијата на големите уметници
„Сакав да г��умам во ’Соба со пијано‘, а сакав и повторно да го видам Скопје, откако пред три децении бев како турист“, в...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3921, 04.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
(ИНТЕРВЈУ) Кралицата е многу либерална
„Верувам во ослободувањето, тоа е дел од моето патување“, изјави британската актерка Хелен Мирен во интервјуто за „Утрински весник“ во Карлови Вари
Интервју - Делчев и Александров не се споредуваат
Александров е експонент на бугарската политика, а Гоце Делчев е жесток противник на туѓите вооружени пропаганди кон Македонија, оценува академик Иван Катарџиев
ВМРО-НП: Додовски ги однесе списоците во А1
Поранешните сопартијци го обвинија довчерашниот лидер дека тој ги однел во А1 листите со административците кои дале гаранција дека ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ
Која држава најмногу должи?
Светскиот јавен долг секоја секунда расте за неколку стотици милиони долари
Каков гроздобер ги чека лозарите
Градоначалникот на Кавадарци е оптимист дека годинава откупот ќе помине без проблеми поради недостиг од грозје во соседството
За мотор на паркинг 15 денари од час
Општина Центар од септември ќе почне да наплаќа за паркирање веспи, а дотогаш ќе важи тест-период
Средствата за хигиена го тенчат семејниот буџет
Потрошувачката кошничка на „Утрински“ тежи 4.844 и е за минимални 21 денар поскапа од минатиот месец
Досие - костими за капење
Тие ги поминаа сите фази, па низ вековите можеа да се забележат најконзервативни, ама и најженствени модели. Денес костимите за капење оставаат малку простор за фантазија
Инспекторот казнува колку што сака
Прилепските дуќанџии се закануваат со протести доколку за еден месец казните не бидат законски намалени
Како Владата го привлече „Кромберг и Шуберт“ во Македонија?
Битолската опозиција ја поздрави германската инвестиција во ИЗ „Жабени“, но побара отчет за содржината на договорот со инвеститорот
Тетово - Гостивар на мотор со врзани очи за Гинис
Горан Хаџииљовски-Чајка,
Препорачано од уредникот
Неизвесно учеството на македонските музичари на „Охридско лето“
Синдикатот на сценско-музичките уметници реагира за несоодветните услови за престој на музичарите во Охрид
Пациенти страдаат и од пропустите на Брза помош
За Итна помош да не биде само такси-служба, Министерството за здравство реши да ги освежи знаењата, како на новите 80 лекари, така и на постојниот кадар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Фирмите нетрпеливо чекаат поевтин гас
Помалку или повеќе скептични, бизнисмените велат дека гасификацијата е стратегиско прашање за земјава
Мислења
Стивен Ерлангер
Едиторијал
Маја Томиќ
Мислења
Нано Ружин
Поглед
Сања Наумовска
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |