-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Мислите дека никој не ве разбира. Проблемот е во тоа што се разочаравте во партнерот. Пред вас е многу работа, а малку помош од него. Сепак, не грижете се, во пресрет ќе ви излезе едно интересно лице.Бик

Сите одлуки ги донесувате во вистинско време. Бидејќи е изразена потребата за ред, се трудите се околу себе да подредите во одлична хармонија. Работите бараат методичност и трпение.Близнаци

Бидејќи вашите постапки извираат од страста, можни се разочарувања. Размислувате конструктивно, а не емотивно. Врската во која се наоѓате се заснова на физичка привлечност. Не живејте во минатото, свртете се кон иднината.Рак

Бурните емоции ги насочивте кон пријателите и тоа поради несогласување. Не умеете мирно да реагирате, туку им ја фрлате вистината в лице и ги шокирате. Тоа многу често ви се случува, а не сте свесни кога на другите им е непријатно.Лав

Оптимисти сте во врска со идните случувања, тие се одлична компензација за чувството на пониска вредност. На крај, ќе имате корист од се. Подложни сте на влијанија на средината, повеќе отколку што е препорачливо.Девица

Посветете му повеќе внимание на менталното здравје и почнете да размислувате за себе. Работите бараат многу труд, а вие знаете да вложите вистински напор во нештата. Имате премногу енергија.Терезија

Сите препреки ги решавате успешно. Се занимавате со истражувачка работа и детали, кои бараат темелност, за што вие сте вистински мајстор. Се снаоѓате и околу семејните прашања, не сакате никого да повредите со сопствените чувства.Скорпија

Во фаза сте на вљубување и потреба за уметничко истражување. Искористете ја поддршката на планетите и тргнете во освојување. Ја остварувате целта и доживувате незаборавни моменти. Кога ќе размислите подобро, нив ги имате премногу.Стрелец

Уметнички сте ориентирани, емотивно задоволни. Истрајни сте во решавање на деловните стапици, јасно ги согледувате. Скромно ги признавате резултатите, давајќи до знаење дека и другите ви помагале, што е невообичаено за вас.Јарец

Преокупирани сте со нови интересни содржини. Се обидувате да научите нешто и тоа да го примените во секојдневниот живот со цел подобро да функционирате. Постојано се трудите да ги подобрите животните услови.Водолија

Не сакате партнерот да ве задушува, па ќе реагирате на најмалиот обид да го стори тоа. Преокупирани сте со пари, така што денешните емоции ќе бидат насочени кон парите повеќе отколку кон саканото лице.Риби

За доброто расположение причина е љубовта поточно - вљубеноста, популарноста и многу надворешни аспекти на среќа. Со партнерот сте во хармонични односи и ништо друго не ви е важно.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Најнови вести
Време
Скопје, 30°C

Ведро

Четврток
Ведро
Макс: 30°C, Мин: 13°C

Петок
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Полемика-Новинарството се дави во контејнер со смрдливо ѓубре
Новинарките Мирка Велиновска и Билјана Секуловска по повод последните бранувања во медиумскиот простор предизвикани од потпишувањето на Договорот за декриминализација на клеветата, за „Утрински весник“ одговараат на шест прашања за состојбите во медиумите

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Полит��ка | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |