Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Илјадници граѓани ги пречекаа ракометарите на плоштадот

Премиерот Груевски денеска најави дека Владата ќе ги награди ракометарите, за што денеска ќе се одлучи на владина седница...

Принцот Мајкл од Кент во посета на Македонија

Предвидено е тој да оствари средби со претседателот Ѓорге Иванов, со премиерот Груевски и со министрите за надворешни работи и за култура Никола Попос...

И петто место, и олимписки квалификации, и рекорд на Лазаров!

Македонија го заврши Европското првенство за ракометари во Србија со победа над Словенија од 28:27...

Вести
Груевски: Сите треба да се вклучат во лобирање пред Самитот во Чикаго
Ова е одговорот од Премиерот на новинарското прашање како ја оценува идејата од Министерството за одбрана за засилена активност и лобирање на воените претставници во пресрет на Самитот на НАТО, што треба да се одржи во мај во Чикаго
Момче од Прилеп ја застрелало 19-годишната девојка
Откако момчето ја застрелало девојката само се пријавило во прилепската полиција, а мотивот за убиството сe уште е непоз...
Дрога по грешка стигна во ОН
Запалено македонско знаме во Струга
Евакуирани заглавените наставници во Брест и Малино
Анкета: Мит Ромни води пред Њут Гингрич
Во Брисел в понеделник вонреден самит на ЕУ
Најмногу гласови за барокното решение за владина фасада
Хилари Клинтон сака да ја напушти политиката
Британски војник убиен во Авганистан
Хрватско здружение бара поништување на референдумот за ЕУ
 
Магазин
Отворена изложба по повод Меѓународниот ден на холокаустот
Подтема на изложбата е „Децата на холокаустот“, а нејзина цел е да се подигне свеста за значењето на овој ден кој е прог...
Завршна презнетација на театарскиот проект ПЛОТС
На 31 јануари, во просториите на ЕУ Инфо Центарот, ќе се одржи финалната презентација за реализацијата на проектот ПЛОТС...
New Order ќе настапат на годинашниот „Егзит“
Една од најзначајните групи во последните три децении, ќе настапи на 13. јули во Нови Сад со најголемите хитови од својо...
Од сабота до сабота
„Шехерезада“ од Корсаков утре во МОБ
Спорт
Азаренка ја прегази Шарапова во финалето на Австралија Опен
Белоруската тенисерка Викторија Азаренка победи на првиот Грен слем во сезоната, Отвореното првенство на Австралија...
Србија и Данска во големото финале на ЕП
Во денешните полуфинални средби Данска ја совлада Шпанија со 25:24, а во вториот дуел во белградска Арена, Србија славеш...
И петто место, и олимписки квалификации, и рекорд на Лазаров!
Македонија го заврши Европското првенство за ракометари во Србија со победа над Словенија од 28:27...
Ѓоковиќ го доби епското полуфинале со Мареј
Ватерполистите го освоија 11. место на ЕП
 

Најнови вести
Време
Скопје, 0°C

Облачно

Сабота
Делумно облачно
Макс: -1°C, Мин: -7°C

Недела
Делумно облачно
Макс: 1°C, Мин: -9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Печатено издание
Број 3790, 27.01.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хаг не доби билет за Чикаго
Премиерот Груевски не успеа во Брисел да го убеди врвoт на НАТО да ја активира поканата за приклучување на Македонија кон Алијансата
Го прашуваа Груевски, a го критикуваа Вељаноски
Ни првата седница за пратенички прашња во оваа година не помина без вжештување на атмосферата
Брендирана облека полна со отрови
Во формалдехид се чуваат трупови, но и облека, за ткаенината да добие свеж, елегантен изглед
Без добра акустика бадијала нова концертна сала
Македонија нема искуство со изведба на музички објекти, треба да се следат препораките на странски експерти за акустика
Објавени новите кандидати за академици
Најмногу кандидати има од медицинските науки и од областа на информатичките технологии
Њут Гингрич ќе ја колонизира Месечината
Ново освојување на вселената вети кандидатот на републиканците
Цените во „Бутел“ ги одраа граѓаните
Сумите што се плаќаат во скопските гробишта за многу услуги се речиси двојно повисоки од оние на приватниците
Препорачано од уредникот
Политичарите во турканица за докторати
Мартин Протоѓер пријавил докторат на Филозофски, а Игор Ивановски и Маја Парнарџиева-Змејкова на Економски
Лустраторите ќе ја почитуваат времената мерка на Уставен суд
Саво Климовски: Уставниот суд не направи ништо ново, освен што покажа дека е конзистентен

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


На прво место
Притисок врз родителите за ХПВ вакцинацијата
Преку училиштата на родителите им се делат известувања да се изјаснат дали се согласуваат или се против да се вакцинираат нивите деца
Си велам
Ерол Ризаов
Едиторијал
Александра М. Митевска
Поглед
Соња Маџовска
Мислења
Алексиос Арванитис
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |