-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

Овен

Правите правилен пресврт во професијата. Благодарение на искуството и познанствата, успехот е неизбежен. Бидејќи се наоѓате во состојба на пречувствителност и зголемена интуиција, искористете го тоа на вистинскиот начин. Внимавајте што потпишувате.Бик

Со партнерот сте во хармонија, со родителите и пријателите, исто така. Емотивноста е изразена. Нагласена е приврзаноста кон домот и семејството. Потребата за некого да се грижите, исто така е нагласена. Кон партнерот се однесувате родителски, што нормално го нервира.Близнаци

Зрачите со љубов, среќа и хармонија. Се чувствувате сакано, а за тоа треба да му се заблагодарите на партнерот, кој ве опсипува со нежност. Причината за доброто расположение не е само љубовта, туку и почеток на нешто од што порано се плашевте. Главоболката е последица на напрегање. Контролирајте го видот.Рак

Од каде толку голема љубов кон работата? Се' е во знакот на работата и правењето планови врзани за тој сегмент на животот. Веројатно е тоа областа од животот која ја држите под контрола. Кога станува збор за нешто друго, помалку сте успешни, а повеќе несигурни. Близнакот многу ви одговара.Лав

Доколку копнеете кон необични нешта. ќе ги добиете. Ви годи дружење со уметници и боемска атмосфера. Ситуацијата се искристелизира. Знаете на што сте. Проблемите ги решавате многу лесно. Соберете сила за новиот бран случувања. Флерт со Стрелец лесно може да порасне во сериозна врска.Девица

Се фаќате во костец со големите предизвици и потфати. Успешно ги решавате, па нема причина за нервоза. Благодарение на претприемачкиот дух, надевајте се на најдоброто. Пожелно е да се биде рационален по прашање на физичкото преоптоварување. Имате вишок енергија, искористете ја правилно.Терезија

Ќе бидете во ситуација некому да му направите услуга, што повеќекратно ќе ви се исплати. Иако не поаѓате со пресметки, добро со добро се враќа. Интуицијата е засилена, уживањето во музиката изразено. Во добро расположение сте и во склад со самите себе. Само во друштво на Близнак може да заборавите на нервозата.Скорпија

Имавте прилично бурни моменти или барем така ги доживеавте. Нервозите се за вас. Сега сте во фаза на краток одмор и регенерација. Обидете се да ги нормализирате односите не само со партнерот туку и со поблиската околина. Се' е во знакот на големи емоции во расположението и физичка сила.Стрелец

Љубов и пријатни изненадувања ги прават интересни наредните моменти. Една личност постојано ве напаѓа. Никој не се сомнева дека ќе го прифатите предизвикот и ќе тргнете во љубовно освојување. Уште ако се работи за Бик или Девица, пријатните изненадувања се на претек.Јарец

Подобро е вие да правите услуга и да помагате на другите одколку да биде обратно. Денес сте во таква ситуација. Нека не ве изненадат зголемената интуиција и интерес за окултни теми. Иако меѓу вас има и бизнисмени, тие се многу ретки, како и да е, овој пат навистина ги сакате парите. Ве очекува среќен период.Водолија

Во прв план ви е заработувачката. Вложување во разни берзански трансакции повеќекратно ќе ви се исплати. Полни сте со сила, па се занимавате со физички активности. Бидете внимателни. Морате да вложите максимум за да ги остварите денешните обврски. Емотивно задоволство.Риби

Имате чувство како камен да ви паднал од срце, бидејќи повеќе не зависите од љубовните импулси, па можете нормално да дишите. Соберете сила за новиот налет на емоции, кој ќе биде многу поинтензивен од претходниот. Личност во знакот на Водолија само ќе се обиде да ве испровоцира.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 26°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 28°C, Мин: 11°C

Среда
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |