Број 2871  четврток, 25 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Мартин Вучиќ

музичар

На ден на концертот евентуалната трема ја разбивам со последни подготовки, технички проби и финализација на сите детали. Попладне, одмор и концентрација, па од 20 часот очекувам добро концертно доживување и за публиката и за мене во Универзална сала.

Катерина Спасовска

асистентка на ФФК

Денеска сакам да се одморам по напорните денови минати во подготовка на одбраната на мојот магистерски труд по гимнастика, кој го бранев пред специјална комисија на Факултетот за физичка култура. Со обраната на трудот станав прв жена - магистер по гимнастика во Македонија, што ме прави особено среќна и задоволна.

Зоран Џорлев

дир. на СМУ „Илија Николовски-Луј“

Многу убав ден е пред мене, во кој сепак прво ги завршувам редовните семејни и работни обврски. Од 12 ч. пред новинарите во ресторанот „Воденица“ ќе го претставам моето долгоочекувано цеде „Не кажувај, либе“. Разбирливо, радоста кај мене е нескриена.

Најди! во Утрински