Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Рикер - Спорот за името не може да се реши со притисок на САД

Aмериканскиот помошник државен секретар ги поздрави препораките на ЕК за отворање на преговорите...

Проговори заштитениот сведок за убиството кај Смилковци

Заштитниот сведок го давал својот исказ пред присутните во судницата на монитор, со изменет глас и заматен лик...

(ФОТО) Крвав пир во Кумановско - го убил роднината, па си пресудил

Татариновац во шок, никој не знае зошто Драган Михајловски (39) го застрела Бобан Величковиќ (41)...

Вести
Иванов очекува Македонија во декември да добие датум за преговори
Во врска со придавката „македонски“ која годинава се врати во извештајот на ЕК, претседателот посочува дека не е апсолутно задоволен, но, подвлекува, дека не може да се негира дека е постигнат напредок
Проговори заштитениот сведок за убиството кај Смилковци
Заштитниот сведок го давал својот исказ пред присутните во судницата на монитор, со изменет глас и заматен лик...
(ФОТО) Крвав пир во Кумановско: го убил роднината, па си пресудил
Татариновац во шок, никој не знае зошто Драган Михајловски (39) го застрела Бобан Величковиќ (41)...
Карл Билд: Визите ќе ги погодат обичните, чесни луѓе на Балканот
Шефот на шведската дипломатија смета дека визната либерализација со ЕУ води кон позитивен развој во регионот на Балканот...
Македонските фирми имаат потенцијали
Мукаетов: Добра можност за градење мостови меѓу бизнисите тука и нашата дијаспора
Еден загинат, а 12 повредени од возач на комби возило во Кардиф
Наскоро пресуда за Американката со 256 монети
Британски инженери произведоа нафта од „заробен“ воздух
Молотови коктели фрлени во студентскиот дом „Гоце Делчев“
Оставка на британскиот министер Ендрју Мичел поради навреда на полицаец
Го сменил името, но не се спасил од убиство
ОРМ: Со предложените измени не се намалуваат работничките права
Апелација ја отфрли жалбата на велешани
 
Магазин
Богат викенд на „Скопски џез-фестивал“
Вечерва во МОБ, во 20 часот, ќе се одржи шпанско-бразилска вечер со настапот на триото на бразилскиот виолинист Рикардо Херз, а потоа и на шпанското трио „Бенавент - Ди Џиралдо - Пардо“
Скопска премиера на мјузиклот „Декамерон“
На сцената на МНТ вечерва ќе биде прикажан новиот мјузикл на бугарскиот режисер Боњо Лунгов, кој премиерата ја имаше на ...
Сe зголемува грижата за домашното музичко творештво
На денешниот прес на Министерството за култура, композиторите и директорите на институциите се заложија за поголема стим...
Изложба во Детски ликовен центар
Отворањето е вечерва во Кинотека, а на публиката ќе и' бидат презентирани дела од уметниците: Владимир Лазоски, Хар...
(ФОТО) Љутикова го затвори првиот дел од „Модниот викенд“
Оваа колекција се обидува да ги помести границите на стереотипниот изглед на невестата, претставувајќи ја како самоувере...
Се породи Сашка Димитровска, добредојде за Иан
Спорт
Металург по четири од четири
Македонскиот првак сака со максимален ефект да го дочека ноемвриското дерби со Киелце во Лигата на шампионите
Мекејлеб најефикасен во победата на Фенербахче
Нашиот репрезентативец оствари учинок од 17 поени и пет асистенции во триумфот на Фенербахче на гостувањето кај Оли...
Клучот за „Грипе“ е во одбраната
Македонскиот шампион во комплетен состав ќе ја бара третата победа во АБА-лигата...
Македонија ќе скокне 21 место на ФИФА листата!
„Црвено-жолтите“ во ноември ќе бидат една од четирите селекции со најголем напредок на листата заедно со Нигер (+30), со...
Балотели со награда „Златен тапир“
Напаѓачот на Манчестер Сити, Марио Балотели, ја доби наградата „Златен тапир“, која ја доделува сатиричното италијанско ...
Грчки фудбалски клуб спонзориран од проститутки
 

Најнови вести
Време
Скопје, 26°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 27°C, Мин: 7°C

Недела
Сончево
Макс: 23°C, Мин: 5°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (30)
Јованка не се откажува од политичка кариера. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Човекот поет нема друг избор освен да пишува
„Пазарната логика се наметнува како валиден репер дури и за книжевните вредности“, вели поетот Владимир Мартиновски...
Како умре Моамер ел Гадафи?
„Хуман рајтс воч“ изготви извештај за последните денови на либискиот водач насловен како „Крвна одмазда во Сирт“...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4010, 19.10.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
„Кемет“ почна со производство
Инвестицијата изнесува 20 милиони долари и 500 нови работни места
За земјоделците 700 милиони евра субвенции за пет години
Акцент ќе добие поддршката на сточарството и производството на сточна храна
Сакал да активира бомба од половина тон во Њујорк!
Момче од Бангладеш уапсен за можен напад врз Банката за федерални резерви на САД
Кога соништата стануваат кошмар
Сонувајќи за љубов, девојчињата најчесто влетуваат во стапица на современото ропство
Цвета модерната трговија со „живи души“
Само во земјите на Европската унија околу 800.000 луѓе се жртви на шверцерите со модерни робови
МНР со катанец на уста за скандалот со Илиевски
Зошто Македонија не мрда со прст да ги заштити родителските права на амбасадор, кој сепак не е обичен граѓанин
„Окта“ заработи кривична пријава за недозволен увоз
Царинската управа утврдила дека компанијата увезувала стока забранета за увоз и поднела кривични пријави за царинска измама и шверцување
Емануела за сите времиња
Последното интервју на актерката Силвија Кристел, секс-икона на седумдесеттите години
Грција вчера запре
Разочараните граѓани не планираат да стават крај на протестите против владините мерки за штедење
Препорачано од уредникот
Знаел како, па заработил
Ако некој ви донесе зделка од 25 милиони евра, сигурно е дека претходно сте договориле провизија и треба да ја платите, и тоа е сосема дозволено
Функционерите не се откажуваат од лопатите
ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се' уште имаат дијаметрално спротивставени позиции за правилата на игра за следните избори

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Семејството на премиерот пред очите на јавноста
Никола Груевски се обидува да го покаже и човечкиот лик на политичарот и гласно да каже дека не е се' во кариерата, велат експерти
Си велам
Ерол Ризаов
Поглед
Билјана Ангеловска
Едиториjал
Соња Маџовска
Мислења
Ана Павловска-Данева
Мислења
Тодор Пендаров
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |