Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ФОТО) Осомничените терористи за масакрот

Kако директни извршители на петкратното убиство кај Смилковското езеро осомничени се Алил Демири (27), Африм Исмаиловиќ (32) и неговиот брат...

Тројца пукале во жртвите

Тројца директни извршители и двајца партнери, кои им помогнале да пребегаат во Косово, добија кривични пријави за тероризам...

(ФОТО) Сторителите на масакрот донесени во Кривичниот суд

За сите за кои МВР има докази дека биле дел од масакрот на четирите момчиња и средовечниот маж МВР ќе поднесе кривични пријави за сторено кривично дел...

Вести
Реакција на ДУИ: Албанците не прифаќаат колективна одговорност
Портпаролот на Демократската унија за интеграција, Бујар Османи, за „Портал изјави дека Албанците повеќе од кој било се заинтересирани за решавање на овој криминал
Медиумите на албански јазик со сомнежи за „Монструм“
Во написите се наведува дека меѓу уапсените има пензионери и жени, кои ни оддалеку не можат ниту да заличат на терористи...
Во Собранието расправа по ребалансот на Буџетот за 2012
Oбјавeн составот на новата Влада на Романија
Шврговски: Ќе барам доживотен затвор
Странските медиуми за операцијата „Монструм“
Шест мртви во самоубиствен бомбашки напад во Кабул
Воз удри во „југо“, двајца се повредени
Британски суд нареди блокада на сајтот „Пајрат беј“
Обама работи напорно зад сцената за Македонија
Нема повреда на мислата во случајот Гелевски-Латас
Во Атина откриени 12 ХИВ позитивни проститутки
Од викендот пониски температури за 2 до 3 степени
Адер нов претседател на Унгарија
 
Магазин
Пол Танге: Ваше е да одлучите дали ви е убаво да живеете во ваков простор
Синот на визионерот на постземјотресно Скопје ја сподели со граѓаните визијата на својот татко, Кензо Танге. „Иако прв пат доаѓам во Скопје, ова е како да си доаѓам дома“, вели тој
Џесика Симпсон роди девојче
„Дјуран Дјуран“ ќе ги отворат Олимписките игри
Нивниот настап е закажан на 27 јули во Хајд парк, а за концертот, пејачот Сајмон Ле Бон вели дека ќе биде најдобриот во ...
Кејт Бланшет и Сели Хокинс во новиот филм на Вуди Ален
Ѕвездата на серијалот „Мамурлук“ Брејди Купер, исто така, ќе се појави во ова остварување на Вуди Ален, додека Бланшет з...
Скарлет Јохансон и 3Д од „Масив атак“ ја преработија „Самертајм“
Песната ќе се појави на саундтракот за филмот „Days of Grace“, а освен оваа преработка, на саундтракот работеа и Ник Кеј...
Спорт
Ренова победник на фудбалскиот Куп на Македонија
Тимот од тетовско Џепчиште во финалето на 20. издание на ова натпреварување, попладнево во финалето во Штип го совладаа Работнички со 3:1
Македонија подобра од Ерменија
Тениската репрезентација на Македонија почна со победа против Ерменија на турнирот од Третата група на Евроафриканската ...
Атлетико на Лазаров на мегдан на Копенхаген
Во вториот полуфинален дуел на „фајнл-форот“ (26 и 27 мај) ќе играат германските Фуксе Берлин и Кил, одлучи денешната жд...
Скопје во маратонски сјај
Низ улиците на главниот град в недела ќе се одржи осмиот Скопски маратон, шести во низа...
(ФОТО) Англија полага големи надежи во Хоџсон
Од новиот селектор се очекува да го одведе Гордиот Албион до врвот на претстојното Европско првенство...
Наполи остана во трка за третото место во Серија А
 

Најнови вести
Време
Скопје, 15°C

Ведро

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 28°C, Мин: 12°C

Петок
Локални грмотевици
Макс: 27°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3867, 28.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Освежување и малку шик за првата дама
Стилот на госпоѓа Маја Иванова. Во Македонија, стилот на првите дами можеби не е табу-тема за која не се зборува, но нек...
На две тркала сите сме еднакви
Татко на четири деца, сопруг на Ружица, Ленин Јовановски како семејна традиција на сите им ја пренел страста кон моторит...
Од маратонско пливање не се живее
По легендарната Атина Бојаџи, нашата најдобра маратонска пливачка Теодора Раптис дипломира на Стоматолошкиот факултет и ...
Galaxy S III ќе има четиријадрен процесор
Останатите детали се' уште не се откриваат, но SlashGear претпоставува дека станува збор за исклучително тенок смартфон ...
Претставен новиот облак сервис Google Drive
Циничниот Доктор Хаус замина во ТВ-легендите
„Продуцентите отсекогаш го замислуваа Хаус како енигматично суштество. Тој никогаш нема да биде последниот што ја напушт...
Најновиот LG 3D телефон достапен во Европа
Влатко Ѓорчев доби син
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |