Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Средбата Груевски - Ахмети без договор

Коалициските партнери во Владата синоќа не успеаја да се договорат околу предлог законот за бранители...

„Самсунг“ ќе треба да му плати на „Епл“ една милијарда долари

„Епл“ со оваа одлука успеа да победи во судскиот спор кој трае веќе една година. Се очекува „Самсунг“ да поднесе жалба, јавуваат американски медиуми...

Оланд - Грција треба да остане во еврозоната

Францускиот претседател по средбата со Самарас изјави дека Грција мора да ја демонстрира својата веродостојност околу ветувањата за намалување на буџе...

Вести
Протераните Македонци од Грција не се откажуваат од своите имоти
До денес нема ниту еден решен случај пред суд во Грција за враќањето на имотите на Македонците, вели д-р Никола Костурски
Оланд: Грција треба да остане во еврозоната
Францускиот претседател по средбата со Самарас изјави дека Грција мора да ја демонстрира својата веродостојност околу ве...
„Самсунг“ ќе треба да му плати на „Епл“ една милијарда долари
„Епл“ со оваа одлука успеа да победи во судскиот спор кој трае веќе една година. Се очекува „Самсунг“ да поднесе жалба, ...
Не постои ниту една причина Македонија да не биде дел од НАТО
Ова денеска го истакна извршниот директор на Мекејн Институтот за меѓународно лидерство Курт Вокер кој во Охрид се сретн...
Брејвик осуден на 21 година затвор
Од идната недела намалување на температурите за 10 степени
Пожар во светиниколско зафати борова шума стара 40 години
Гранит ќе гради автопат во Босна вреден 180 милиони евра
Во септември ќе биде објавен седмиот јавен повик за ИПАРД
Чингоски: Македонија има доволно струја
Поштар лажно пријавил дека му украле 350.000 денари
Убиецот на Џон Ленон останува во затвор
Непрописно возење е причина за несреќата кај Росоман
Канделабри ја осветлија Старата скопска чаршија
Мит Ромни е подготвен да војува заради нуклеарно оружје
Пет региони зафатени со топлотен бран од портокалова фаза
Пронајден трупот на исчезнатата жена од село Единаковци
Јордан Проевски кандидат на СДСМ за градоначалник на Ресен
Брејвик не е изненаден од пресудата и нема да поднесе жалба
„Сан“ сепак ги објави фотографиите со „соголениот“ принц Хари
 
Магазин
Четири македонски филма во трка за „Оскар“
Комисијата предводена од Димитар Грбевски ќе го одбере нашиот кандидат меѓу: „Трето полувреме“, „Балканот не е мртов“, „Жената што си ги избриша солзите“ и „Скопје ремикс“
Работилници за идентитет на бренд и за дизајн на пакување
Финалната презентација на новоформираните или модифицирани брендови ќе се одржи на 10 септември во Куршумли ан во рамки ...
Претставување на творештвото на лауреатот на СВП
Во катедралната црква „Св. Софија“ во Охрид денеска ќе биде претставено творештвото на годинашниот добитник на Златниот ...
(ИНТЕРВЈУ) Баравме демократија, а добивме капитализам
„Ја сакам музикалноста и нежноста. Девојките се тивки, нежни, а публиката музикална, сака музицирање“, вели Рамбо Амадеу...
Академик Глигор Чемерски воодушевен од „Куќата на Уранија“
Тој неделава во овој исклучително важен простор, ја доби и дипломата за прием во Академијата, од нејзиниот претседател, ...
И во Гевгелија фестивал, „Бош“ по четврти пат
Спорт
Лeнс Армстронг ќе остане без седумте титули на Тур де Франс
Седумкратниот победник најави дека се откажува од судската борба со УСАДА, која го обвинува дека се допингувал во периодот од 1999 до 2005 година
Македонските одбојкари убедливо поразени од Израел
Македонија синоќа загуби од Израел со 3:0 во вториот меч од 1.коло на Меѓународниот турнир „Трофеј Македонија 2012“ во Ш...
Борусија Дортмунд со победа ја почна одбраната на титулата
Актуелниот шампион синоќа пред своите навивачи во 1.коло го совлада Вердер со 2:1...
Блејк со трета најбрза стотка во историјата
Јамајчанецот истрча 100 м на митингот од Дијамантската лига во Лозана со личен рекорд од 9,69 сек...
Анжи маршира кон Лига Европа
Рускиот тим стигна до петтата победа во низа во квалификациите, совладувајќи го АЗ Алкмар со 1:0...
Киксот на Валдез го остави Реал во битка за Суперкупот
Порто му го продаде Переира на Интер
 

Најнови вести
Време
Скопје, 35°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ВИДЕО) Отпуштен работник го уби шефот во Њујорк, десетина повредени
Астрономите пронајдоа докази како ѕвезда си ја јаде својата планета
Ѕвездата за која станува збор е позната како црвен џин, а таквите ѕвезди на почетокот се со маса скоро колку нашето Сонц...
(ИНТЕРВЈУ) Честа се спушти на најниски скалила
Етнологот Јелена Цветановска ги објави во книга своите истражувања на гревот и казната во народната култура во Македониј...
Големиот предизвик за новиот шеф на „Њујорк Тајмс“
За разлика од Би-Би-Си, Томпсон сега ќе мора да го направи истото во комерцијална компанија во која огласите и прод...
Хрватска: На чевларите им треба поправка
Главниот извршен директор на компанијата го опишува сегашно Борово како бледа сенка на поранешниот гигант, кој сега вогл...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3962, 23.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Четири сценарија за излез од кризата. Груевски - Владата е во криза, подготвени сме и за избори
Груевски изјави дека е подготвен за избори доколку ДУИ се повлече од Владата. Бесими не жали што ја однесе војската н�� поклонение во Слупчане
„Пуси рајот“ како во стариот комунизам
Во чешката јавност судењето на руските панкерки побуди сеќавање на едно судење од 1976 година
Јаневски ќе гради победнички менталитет во репрезентацијата
Претседателот на ФФМ, Ѓорѓиоски, на вчерашната промоција му посака на новиот фудбалски селектор на Македонија добредојде дома
Уште едно силување на скопскиот Градски парк
Градските власти не ја користат сопствената моќ да ја негираат постојната намена на објекти на местото на бараките
Драматично растат лошите кредити, фирмите немаат од каде да враќаат
Само во јули, спорните и сомнителните побарувања во банкарскиот сектор пораснале за 28 милиони евра и достигнале вкупно 370 милиони евра
Заборавен Паркот на цивилизациите
Идејата на претседателот Иванов за зелено катче со скулптури на светски дејци остана само на хартија
Три хипотези за падот на „кингерот“
Зоран Доревски, долгогодишен началник во МВР и експерт за безбедност, објави книга во која се обидува да го расветли паѓањето на претседателскиот авион кај Мостар
Препорачано од уредникот
Стартуваат 51. „Струшки вечери на поезијата“
Поетот Монгани Вали Сероте, годинашен добитник на „Златниот венец на поезијата“
Македонски туристи наместо на Кипар се сончаат дома
Во понеделникот без образложение не полетал авионот за Северен Кипар на агенцијата „Летс травел“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Бесими: Пак ќе го направам истото
Шефот на Владата зборува како навреден јастреб, министерот како Мартин Лутер Кинг, но смирувањето е на повидок
Едиторијал
Јасмина Јовановска
Глобалист
Љупчо Поповски
Мислења
Роберт Несими
Поглед
Ангел Данов
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |