-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Македонија
Лекарите и министерот на чекор до договор
За да се одложи новата плата, министерот за здравство, Тодоров, морал да се консултира и со Владата...
Кавадарци го очекува економскиот бум
По стартот на „Дракслмаер“, се најавуваат уште неколку поголеми инвестиции и отворање на илјадници работни места...
Етнокомплекс „Македонска куќа“ ќе се гради во Прилеп
Инвеститор на овој проект ќе биде македонскиот бизнисмен Кирил Илиевски-Камеро, сопственик на неколку ресторани брендира...
Битолски логопед го најде чарето за изговарање на гласот „р“
Ташко Арсовски успеал да ја открие причината зошто некои луѓе не можат да ја изговорат вечната трепетна согласка...
Пепелта од РЕК „Битола“ им се заканува на рудниците за неметали
Откако цементарниците почнаа да употребуваат пепел наместо вулкански туф за производство на цемент, се проблематизира ра...
Беговата куќа од Чифлик ја чека амбасадата на Турција
Најстарата турска куќа во источна Македонија е во селото Чифлик, на десетина километри оддалечено од Кочани и е зачувана...
Незаконски подарен хотелот во Горно Врановци
Законот за локална самоуправа предвидува отуѓување само по пат на јавно наддавање, а не и подарување...
Информатор за крводарителни акции и на мобилен телефон

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Делумно облачно

Петок
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 16°C

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 26°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Во Конго отриен нов вид мајмун
Овој вид мајмуни локалните жители ги нарекуваат лесула, а нивните задници имаат специфична сина боја...
Стогодишник се` уште работи во „Волмарт“
Највозрасниот работник во САД има 100 години и веќе 29 години работи во супермаркет на „Волмарт“ во Канзас...
Жителите на Фокландските Острови се сметаат за Фокландери
Според пописот Островјаните се гледаат себеси како жители на самостојна прекуморска територија и бараат од Аргентина да ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |