Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Политика
30.05.2012, 21:40

Повторно „Глас“ на ВМРО-ДПМНЕ


Повторно ќе излегува весникот „Глас“, гласило н�� ВМРО-ДПМНЕ, но отсега во електронско издание. Новото издание на „Глас“ излегува по пауза од речиси десет години, односно неговата последна печатена верзија беше објавена по парламентарните избори во 2002 година.

Директор на „Глас“ ќе биде пратеникот Илија Димовски, кој го раководи и Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, кој го издава весникот. Главен и одговорен уредник на новиот „Глас“ е Борче Стамов, а извршен уредник Луке Галески.

Колумнисти во првиот електронски број се вицепремиерот за финансии, Зоран Ставрески, и министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

Првиот број на „Глас“ се појави на 31 декември 1991 година, а како главен и одговорен уредник го потпиша поетот Јордан Даниловски.


Статијата е прочитана 699 пати.

Испрати коментарТајната на „Астерфест“
Попоски
Волерс
Уште една рунда дриблање на јавноста
Има ли тортура во затворите
Молк за истрагата за Смилковци
„Пелистер“ го почна походот од Охрид
Сите чудни коалиции во македонската политикаIstocna Makedonija, 31.05.2012 08:08:13
Se vo prilog da se socuva vlasta-slasta,koja ne e vecna i se nisa!Pocnuvajki od Gebels,preku agit- propot,isto e se do denes!
Zecetnik na propakandata preku elek. mediumi., 31.05.2012 11:13:34
Pioner vo koristenje na elektronski mediumi ( togas radioto) sovo propagandisticki celi, bese edna licnost vo germanija voi 1938 godina , no za razlika od ovaj Direktor srednoskolec , istiot imase doktorirano na Univerzitetot vo Hajdelberg.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 17°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 13°C

Вторник
Локални грмотевици
Макс: 27°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |