Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

СДСМ во Прилеп - Власта го направи народот сиромашен

Народот повеќе не се плаши, народот сака акција, порача Бранко Црвенковски, лидерот на СДСМ, на синоќешниот партиски митинг во Прилеп...

Претседателот Иванов во посета на Казахстан

Иванов утре во Астана ќе се сретне со неговиот домаќин, казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбаев, по што ќе има средби и со премиерот Карим Маси...

Трифун Костовски размислува да формира партија

Поранешниот градоначалник на Скопје изјави во интервју за неделникот „Граѓански“...

Вести
СДСМ во Прилеп: Власта го направи народот сиромашен
Народот повеќе не се плаши, народот сака акција, порача Бранко Црвенковски, лидерот на СДСМ, на синоќешниот партиски митинг во Прилеп
Трифун Костовски размислува да формира партија
Поранешниот градоначалник на Скопје изјави во интервју за неделникот „Граѓански“...
Груевски: Четирите нови инвестиции значат четири илјади нови работни места
Премиерот потсети дека е прифатена понудата на турската компанија која конкурираше за рудникот „Тајмиште“ каде ќе бидат ...
Селмани: Декриминализацијата на клеветата ќе донесе поголема слобода
Кипар го презема претседавањето со ЕУ
Времена забрана за тешки товарни возила на патот Гостивар - Охрид
Поранешен руски полицаец силувал и убил 23 жени
Иселениците не мора да вадат македонски пасош
Црна Гора ги започна преговорите за членство во ЕУ
Стартува владината мерка за бесплатен одмор на 3.000 деца
Силен земјотрес ја погоди Кина, 17 лица повредени
Сите го користат Фејсбук, но никој не го сака
Германскиот парламент го одобри фискалниот пакт
Грците ги криеле посредниците во поткупот на „Маѓар телеком“
 
Магазин
Отворен петтиот Фестивал на француски филм во Охрид
Со проекцијата на историскиот филм „Збогување со кралицата“ на режисерот Беноа Жако и во присуство на сценаристот Жан Туран вечерва во Охрид беше отворен Фестивалот на францускиот филм
„Директор’с кат“ - концерт на музичарите од „Пенелопе икс“
Концертот на членовите на „Пенелопе икс“, во кој учествуваат композиторот Никола Коџабашија и дел од музичарите на битол...
Се разведоа Том Круз и Кејти Холмс
Веќе некое време се зборуваше дека нивниот брак е во криза, а добро информираните тоа го препишуваат на религиозниот фан...
Адел очекува бебе
Британската пејачка Адел, која е добитник на осум награди „Греми“ , вчера потврди дека е бремена...
Карла Бруни повторно бремена!
Стомачето веќе не може да се скрие - довчерашната прва дама на Франција пак ќе менува пелени...
Сликање пред публика за роденденот на „Галерија 8“
Спорт
(ЕП 2012) Италија стои меѓу Шпанија и бесмртноста
Во финалето в недела „фуријата“ ќе игра за одбрана на европската круна и за освојување на третиот пехар во низа по ЕП 2008 и СП 2010
(ЕП 2012) Европското фудбалско првенство во 2020 низ цела Европа
Претседателот на УЕФА, Мишел Платини најави можност ЕП во 2020 година, да се одржи во 12 или 13 градови на „Стариот конт...
(ЕП ВЕСТИ) Бејл во Тотенхем до 2016 година
„Овде сум веќе пет години и уживав во секоја минута од натпреварите. Фановите беа фантастични и на овој начин би сакал д...
Тричковски претставен во Бриж
Македонскиот репрезентативец потпиша на три плус една година за белгискиот клуб...
Филип Ивановски две години во Астана
Голгетерот на Вардар и најдобар стрелец во Првата македонска лига му се приклучи на поранешниот играч на Работнички, Дим...
Македонија поразена и на втората контролка со Порторико
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 33°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Понеделник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Состојбата во нашата кинематографија е таква што ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели режисерот и сце...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3868, 30.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Каде се загуби синдикатот
Синдикатите по правило се природни сојузници со левите партии, но само додека се тие опозиција
Апанажата им привршува. Каде ќе бараат работа?
Поранешните пратеници од владејачките партии, главно, добија нови функции, но опозиционерите останаа на државен трошок
Лекарите ги снема од селата
Според критериумите само 100 села треба да имаат лекар, но сега дури во половина од нив нема кој да ги лечи луѓето
Црногорец го тужи македонскиот Интерпол во Стразбур
„Марина Абрамович: ’Авторот е присутен’“ избран од публиката за најдобар филм на Фестивалот
Филмот „Carwash cabaret“ на Јордан Дуков победи на натпреварот на едноминутни филмови

Највкусно е месото од скара
Првомајските празници се идеални за распалување на скара
Индустријата паѓа и паѓа, се движиме ли кон рецесија?
Стопанствениците не се оптимисти дека негативниот тренд ќе запре барем до крајот на првото полугодие
Интервју - Исходот од Чикаго не може да се предвиди
Британскиот амбасадор Кристофер Ивон вели дека Лондон ќе биде гласен околу поканата на Македонија и дека неговиот глас не е единствен
Елитните хотели ќе изгубат ѕвездички
Хотелиерите бараат прво повеќе туристи, па потоа построги правила за категоризација
Осум часа во Солун
Речиси е невозможно да пешачите пет минути во градот, а да не поминете покрај римско, отоманско и византиско здание
„Бранот“ се' уште не го погодил Охрид
Партиското членство и охридското раководство на ВМРО-ДПМНЕ многу повеќе внимание посветуваат на претстојните локални избори
Препорачано од уредникот
Ќе дојдат ли на ред министрите?
„Времето ќе покаже дали е шпекулација или вистина дека ќе заминам на амбасадорска функција“, вели министерот Миле Јанакиески
Новиот бран, засега, го одмина ФФМ
Статутот симнат од дневниот ред, па Собранието помина без бојкот и барање да се гласа за доверба на Хаџи-Ристески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Македонското виртуелно село се претвора во реалност
Комплексот куќи, карактеристични за македонските краишта, се простира на површина од 15.000 квадратни метри во близина на манастирот „Св. Пантелејмон“
Поглед
Горан Адамовски
Мислења
Слободан Најдовски
Мислења
Арсим Зеколи
Меридијани
Дани Родрик
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Од маратонско пливање не се живее
По легендарната Атина Бојаџи, нашата најдобра маратонска пливачка Теодора Раптис дипломира на Стоматолошкиот факултет и сега специјализира орална хирургија
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |