Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Економија

Над 80 отсто од фирмите на Интернет

Во 2008 година 83,4 проценти од деловните субјекти од финансискиот и нефинансискиот сектор со 10 или повеќе вработени имале пристап до Интернет.

Според податоците на Државниот завод за статистика, од деловните субјекти со пристап на Интернет, 68,3 проценти најчесто го употребувале за банкарски и за финансиски услуги, а своја веб-страница имале 55,5 отсто. (МИА)


Статијата е прочитана 89 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Економија
Следува клуч на врата за „Лотарија на Македонија“
„Саса“ пред затворање?
Федералните резерви ги намалија каматите до виртуелна нула
И „Макпетрол“ ќе користи горива од стоковни резерви
Ќе се избира супербренд
„Горни Полог“ се откажа од извозот на јагниња
Ќе се подобри напонот во источна Македонија
ОПЕК го намалува дневното производство
„Т - мобиле“ доби лиценца за 3-Г
Во следните два месеца „Бучим“ во мирување