Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter
Хороскоп

Хороскоп

ОВЕН

Отежнатата комуникација ќе биде главен проблем со кој ќе се соочите периодов. Причината за тоа ќе бидат острите критики што ќе ги упатат претпоставените на ваша сметка. Но, не очајувајте. Сите имаат добри и лоши моменти на успех, па за кратко време ќе успеете да ги вратите старите позиции.БИК

Плановите што е потребно да ги реализирате ќе мора да почекаат за некои подобри времиња, бидејќи ќе мора да се приспособите на новонастанатата ситуација. Можеби мислите дека некој намерно ви стои на патот, меѓутоа станува збор за мали проблеми со кои ќе се соочите и за кои постои соодветно решение.БЛИЗНАЦИ

Избегнувајте да се надевате премногу кога немате основа за тоа. Не обвинувајте ги другите за личниот неуспех, бидејќи на тој начин уште повеќе ќе ја изгубите самодовербата во сопствениот потенцијал. Мора да научите дека за секоја постапка, добро или лошо изведена, одговорноста оди исклучиво на ваша сметка.РАК

Одеднаш се чувствувате премногу фрустрирано, па сметате дека е многу тешко да ги совладате емоциите. Лутината што се јавува во вас е само уште еден показател дека е крајно време да се соочите со вистината за тоа што чувствувате кон партнерот. Најдете го вистинскиот начин да дојдете до успешно решение.ЛАВ

Сакате кога се чувствувате цврсто на земја и кога знаете дека ситуацијата ја имате под контрола. Особено кога станува збор за љубовта и односот со партнерот. Но, моментно сте изненадени од несигурноста што произлегува од вас поради извонредната комуникација што не е својствена за вас. Уживајте во малите моменти.ДЕВИЦА

Имате чувство дека сте стигнале со нештата до крај. Можеби претерувате со вашата песимистичка природа, бидејќи не можат постојано да се случуваат убави нешта. Некои работи едноставно мора да ги прифатите и да се обидете да продолжите натаму. Сепак, нели, среќата им се насмевнува на најхрабрите.ТЕРЕЗИЈА

Некој ќе се обиде да ја наруши вашата духовна хармонија и да ве налути, но самоконтролата нема да ви побегне од рака. Вие умеете добро да ги контролирате нештата, па ваквите провокации ќе ги сфатите како љубоморен обид на околината да ви наштети. Обидете се позитивната енергија да ја насочите кон убави нешта.СКОРПИЈА

Истражувачката природа во овој период ќе дојде до израз. Колку и да ви се чини невозможно, ќе успеете да ја откриете вистината за една работа ш��о постојано ве измачува. Она што треба да се дознае ќе дојде во моментот кога најмалку ќе го очекувате тоа, но добрата анализа само ќе ви помогне да дојдете побргу до целта.СТРЕЛЕЦ

Рамнотежата кај вас доаѓа од самата природа на знакот, па затоа важите за најголеми балансери кога е потребно тоа. Премногу размислување за одредени теми, сигурно нема да ви донесе ништо добро, па затоа одлучете се да се препуштите на моментите, колку и да ви изгледа чудно.ЈАРЕЦ

Советите што ви се даваат со добра намера постојано ги сфаќате како лична критика и сметате дека некој се труди да ја покаже слабата страна на вашиот потенцијал. Можеби малку избрзувате со останатите соработници, па затоа наместо да се лутите, изберете да слушате и на тој начин ќе успеете да постигнете солидни резултати.ВОДОЛИЈА

Вашите емоции се движат во еден правец, а веќе во следниот миг се фокусирани кон нешто друго. Тоа и не би требало да ве чуди со оглед на вашата дволична природа на карактерот што ја поседувате. Иако таквите емотивни осцилации нема да ви донесат подобрување во љубовниот живот, сепак, уживате во забавата.РИБИ

Сакате околината да мисли дека се' држите под контрола, но свесни сте дека тоа е далеку од вистина. Таквиот став не ќе може да ви помогне во ниту една ситуација, бидејќи ќе се појават тешкотии за кои ќе треба да употребите здрав разум, а не дополнителни проблеми. Подобро е да ја изберете опцијата и да бидете позитивни.


#
Најди! во Утрински


Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency
Asylum rise puts Balkan visa-free scheme in danger