Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Следниот самит на НАТО отвора обврска за Грцијa

Главна придобивка за Македонија од самитот во Чикаго е најавата на американскиот државен секретар Хилари Клинтон дека следниот самит на Алијансата ќе ...

Македонија опција за италијанските компании за надминување на кризата

Седумдесетина италијански компании денеска на бизнис форум во Торино се запознаа со можностите за инвестирање во Македонија...

Лидерите на ЕУ ќе разговараат за стабилизација на еврото

Главна тема на неформалниот самит ќе биде иницијативата на францускиот претседател Франсоа Оланд да се воведат евро-обврзници...

Вести
Вељановски-Прамер: Потврдена австриската поддршка за македонската евроинтеграција
Претседателката на австрискиот Национален совет изрази задоволство од она што Република Македонија го прави за исполнување на условите за почнување на преговорите со Унијата
Се зголемува невработеноста кај младите во светот
На светско ниво 75 милиони немаат работа, а во ЕУ секој петти млад човек бара работа...
Клинички центар стана Комплекс „Мајка Тереза“
Анкета: Обама и Ромни со речиси еднаква поддршка
Котески и Волерс ќе ја посетат меѓународната воена вежба на Криволак
Робертсон: Срамно е што Македонија не доби покана
Орбан во Чикаго побарал прием на Македонија во најкус можен рок
На Беласица пронајдена печурка тешка 6 килограми
(ФОТО) Слатководните ракови се враќаат во Охридското Езеро
Банкарскиот систем стабилен, депозитите сигурни
Бројот на загинати во несреќата во Албанија се искачи на 14
 
Магазин
Избрани првите 10 финалисти на „Песна за Евровизија“
Со најмногу освоени гласови од публиката и жирито за финалето на 26-ти мај се пласираа Романија, Молдавија, Исланд, Унгарија, Данска, Албанија, Кипар, Грција, Русија и Ирска
Почнува 31. Меѓународна ликовна колонија „Мал битолски Монмартр“
Свеченото отворање е закажано за вечерва пред националната галерија во Старата битолска чаршија...
Голите Украинки во обид за кражба на пехарот на ЕП
Жените го дограбиле пехарот изложен на централниот плоштад во Дњепропетровск, на југоистокот на Украина, која заедно со ...
Светозар Цветковиќ во филмот „Соба со пијано“
Во новиот филм на Игор Иванов ќе играат и: Ива Крајнц од Словенија, Јагода Кумриќ од Хрватска и Невена Ристиќ од Србија...
Спорт
Холандија потклекна пред македонските надежи
Триумфот на нашата репрезентација од 1:0 во Инсбрук и го донесе Трајковски во 82. минута
Мајами на една победа до финалето на Истокот
„Жешките“ ноќеска на свој терен со 115:83 ја победија Индијана и поведоа со 3-2 во полуфиналната серија...
Вардар на роденденска прослава во Кишињев
„Црвено-црните“ в петок ќе играат со молдавски Зимбру, кој слави 65 години од формирањето...
Косово може да игра пријателски средби
Оваа било усвоено на состанокот кој ФИФА го одржа во Будимпешта, во минатите два дена...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 16°C

Облачно

Среда
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 9°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 24°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3886, 22.05.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Постбукурешка атмосфера по Чикаго! Зошто?
Македонија не доби ни покана ни ново охра��рување, туку уште некои услови
Повеќе разводи, помалку бебиња
Природниот прираст во земјава во првиот квартал од годинава е негативен
ДПА бара предвремени избори
Опозицијата чека оставки од вицепремиерката Теута Арифи и од министерот за одбрана, Фатмир Бесими
Продолжете го векот на вашиот автомoбил
Возниот парк во нашата земја, според процените на експертите, е стар во просек околу 18 години, што би се рекло „зрел“ е за отпад
Министерството ќе ја крои судбината на матичните лекари
Во мрежата ќе влезат сите кои имаат договор со Фондот, а каде и за кои дејности ќе се проширува концесии ќе дели Владата
И домашна фирма за мебел сака да го купи ОХИС
Од Економија не сакаат да ја потврдат инфирмацијата се' до 30 мај, кога официјално ќе се отвораат понудите
Новинари со полиција на суд
Селективната правда е најстрашниот облик на неправда, велат од Синдикатот на новинари
Препорачано од уредникот
Премиерот да дојде во парламентот
Парламентарниот опозициски блок го изрази своето незадоволство од ставовите на Груевски во интервјуто за МИА
Груевски и' сврти грб на реалноста
Сопирачки и со досега невидена жестока реторика го нападна најсилниот воен сојуз НАТО за непринципелност

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Баку е нашминкан, вечерва е евровизискиот старт!
„Разгори го огнот“ е мотото на 57. Евровизискиот фестивал во Азербејџан
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Антипод
Димитар Чулев
Поглед
Горан Адамовски
Подотворена завеса
Трајче Кацаров
Мислења
Слободан Најдовски
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |