-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Следните два дена ќе бидете особено бунтовни во секоја смисла. Нема да ги прифатите сугестиите, ниту ќе трпите кој било да држи предавања. Ова ќе го искажувате во однос на членовите на семејството.

Бик

Работата ја извршувате коректно, но можни се ненадејни судири со надредените. На емотивен план е подобро, но не доволно добро. Можете да се надевате на уживање во стабилна врска.

Близнаци

Моментално не можете лесно и брзо да заработите пари, особено не коцкајќи се со туѓите или своите пари. Мора малку да се помачите. Во спротивно може да бидете во сериозен финансиски минус.

Рак

Атмосферата на работа ќе биде напната до утре. На емотивен план сте во неизвесност, па денес ќе бидете малку нервозни поради тоа. Сфатете го тоа како некој вид проверка од страна на потенцијалниот партнер.

Лав

Некој ќе ви вети пари, но немојте многу да се надевате и да верувате во се' што ќе ви се каже. На работното место е криза, па не би било лошо за секој случај да почнете да барате дополнителна работа.

Девица

Таман кога помисливте дека на работа нема да има поместување, доаѓа до пресврт, и тоа голем. Ќе добиете подобра понуда и поголема плата, што вам моментално ви е најважно. Можна е непријатност од пријателите.

Терезија

Работите на кои денес им придавате важност, другите нема да ги разбираат, па може да дојде до помали несогласувања. На емотивен план ситуацијата е непроменета. Љубовната врска е на разнишани нозе.

Скорпија

И денес ќе бидете чувствителни, но во многу подобро расположение. На работа се извесни неочекувани промени, поради кои нема да бидете задоволни, но ќе прифатите ситуација без многу отпор.

Стрелец

Ќе отворите разговор во семејството, кој нема да биде завршен до крај. Исходот ќе биде поволен. Пари имате се' помалку. Ако сте слободни, ќе чувствувате тензија, бидејќи околностите не ви се наклонети. Во бракот е постабилно.

Јарец

На работата ќе и' пристапите на вистински начин. Ќе ви се укаже шанса да го надополните пропуштеното, само придржувајте се до своите ставови од порано и нема да погрешите. Финансиската ситуација оди на подобро. Емотивни натегања.

Водолија

На деловен план нема ништо ново, но вие се чувствувате подобро. Ако не сте во врска, ќе дојде до одложување на планираното излегување. Немојте да бидете на крај на срцето, до саканата средба ќе дојде многу брзо.

Риби

Денес се можни проблеми во комуникација со луѓето во вашата блиска околина, особено со партнерот. Многу сте расеани и заборавни. Финансиската ситуација ќе биде се' подобра. Здравјето е подобро.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


 
Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Ведро

Петок
Локални грмотевици
Макс: 36°C, Мин: 18°C

Сабота
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 22°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Кралицата е многу либерална
„Верувам во ослободувањето, тоа е дел од моето патување“, изјави британската актерка Хелен Мирен во интервјуто за „Утрин...
(ИНТЕРВЈУ) Треба да ја следиме визијата на големите уметници
„Сакав д�� глумам во ’Соба со пијано‘, а сакав и повторно да го видам Скопје, откако пред три децении бев како турист“, в...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |