Број 2864  среда, 17 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Маневски се заинтересира за „Ореше“

Министерот Михајло Маневски ќе се вклучи во случајот со исчезнувањето на предметот за убиството во велешкото село Ореше. Како што обави „Утрински весник“, овој кривичен истражен предмет неодамна исчезнал од канцеларијата на судијата Валентин Зафиров. Министерот Маневски вчера изјави дека, како член на Судскиот совет, ќе провери што се случило со предметот. „Не е прв пат во велешкиот суд да има нерегуларности“, вели тој, најавувајќи конкретни активности на Судскиот совет. Исчезнатиот предмет се однесува на браќата Ордан и Љупчо Георгиовски, обвинети дека како платени убијци, во декември 2005 година, убиле жител на велешкото село Ореше. (Љ.С.)


Статијата е прочитана 203 пати.

Испрати коментар

Од: orese do portokalovite
Датум: 17.12.2008 06:25:24
samo da vi kazam zosto mislam deka ova e namerno napraveno. Onie koj sto se osomniceni za ubistvo se VNUCI na pratenikot od VMRO taka narecen VELE gipsarot od Gradska bolnica i zatoa sum ubeden deka ova e dogovorena rabota , pa neli krvta voda ne biduva.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Син го убил татка си со секира
Од „Макстил“ тврдат дека не ја скриле несреќата со работникот
В петок пресуда за Кирил Тодоровски
Богданчанец ранет со ловџиска пушка
Малолетник прободен со нож во Чаир
МВР на суд треба да ја повлече тужбата за Шекеринска
Исчезнат прилепчанец пронајден мртов