Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ФОТО) Средба за помирување меѓу Црвенковски и Георгиевски

Некогашните жестоки политички ривали срдечно се ракуваа, а по средбата зад затворени врати во хотелот „Александар Палас“, што траеше помалку од еден ч...

Премиерот Груевски на Самитот на Европската народна партија во Брисел

На проширениот Самит на најбројната партија во ЕП е најавено присуството на лидерите на земјите-членки на ЕУ...

(ЕП 2012) Германија - Италија, судир на две големи фудбалски династии

Во вториот полуфинален дуел на ЕП вечерва Германците во потрага по првата победа над „аѕурите“ на големите натпреварувања...

Вести
Азербејџан заинтересиран за инвестирање во Македонија
Македонскиот претседател Ѓорге Иванов во Баку се сретна со шефот на азербејџанската држава Илхан Алиев
Напад врз полициски пункт кај Бујановац
Еден српски полицаец е полесно повреден утрово при напад врз полициски пункт во селото Добросин во близина на Бујановац,...
Најлоша туристичка година за Грција
Грчките туристички работници очекуваат пад на приходите од околу 870 милиони до 1,16 милијарди евра...
Монти: На ЕУ и се заканува сиромаштија
Анан со повик за влада на национално единство во Сирија
ЕК се произнесе за налепниците БЈРМ
Шешељ доби уште две години затвор за непочитување на судот
Папуљас со писмо од С��марас на самитот на ЕУ во Брисел
Жена се самозапали во Арачиново
Самоубиство од Акропол
Пан-европска конференција за зелениот појас
Дачиќ нов мадатар на српската влада
Почна исплатата на субвенциите за тутунарите
Тројца повредени во пад на воен хеликоптер во БиХ
Немири во Стокхолм, демолирани полициски возила
ФБИ откри уште двајца хакери од Македонија
„Њуз корпорејшн“ ќе се подели во две компании
 
Магазин
Претставата „Госпоѓица Јулија“ од Стриндберг премиерно во МНТ
Претставата „Госпоѓица Јулија“ од Август Стриндберг во режија на Саулиус Варнас, вечер премиерно ќе биде изведена во Македонскиот народен театар во рамки на Фестивалот Скопско лето
Мјузиклот „Ева Перон“ го отвори седмиот „Битфест“
Мјузиклот е во копродукција на НВО „Импресарио“, Центарот за култура од Битола и Државното музичко училиште во градот...
„Гугл“ го претстави таблетот Nexus Seven
Таблетот има седум инчен IPS дисплеј со резолуција од 1280 x 800 пиксели, а ќе го напојува четири-јадрен Tegra 3 процесо...
Бежичната „ВајФај“ мрежа опасна за сперматозоидите на корисниците
(ФОТО) Возбудлива компилација на артисти на „Скопје Гори“
„Паблик енеми“ делуваше како еден голем, разигран, полетен жив организам. Оние што го окупираа просторот на Кале се увер...
Спорт
(ЕП 2012) Германија - Италија, судир на две големи фудбалски династии
Во вториот полуфинален дуел на ЕП вечерва Германците во потрага по првата победа над „аѕурите“ на големите натпреварувања
(ЕП ВЕСТИ) Оставка на холандскиот селектор Ван Марвајк
Барселона успеа да го доведе левиот бек на шпанската репрезентација и довчерашен играч на Валенсија, Жорди Алба, кој во ...
Лондон „печен“ за трка во Формула 1
„Тајмс“ пишува дека Берни Еклстоун ќе инвестира 35 милиони фунти во планот за кој вели дека „ќе биде фантастичен, добар ...
Македонските кошаркари поразени од Порт��рико
Во претпоследниот контролен натпревар пред настапот на Олимпиксите квалификации, кошаркарската репрезентација на Македон...
Шпанија прв финалист на ЕП 2012
„Фуријата" ја елиминира Португалија на пенали со 4:2 и ќе го брани тронот против победникот од утрешниот меч меѓу Герман...
(ЕП ВЕСТИ) Балотели како Кинг Конг
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 30°C

Ведро

Четврток
Ведро
Макс: 30°C, Мин: 13°C

Петок
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Полемика-Новинарството се дави во контејнер со смрдливо ѓубре
Новинарките Мирка Велиновска и Билјана Секуловска по повод последните бранувања во медиумскиот простор предизвикани од потпишувањето на Договорот за декриминализација на клеветата, за „Утрински весник“ одговараат на шест прашања за состојбите во медиумите

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3874, 08.05.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Политичко цунами во Атина - Ќе формира ли Самарас влада?
Прв пат од 1974 година двете најголеми грчки партии ПАСОК и Нова демократија се соочија со катастрофален пораз
Стигнаа Катарците
Катарските бизнисмени најмногу заинтересирани да градат бензински пумпи во земјава
ОХИС по плата пред Влада, железничарите на преговори
Од трите најавени штрајк за вчерашниот ден, се одржа само еден, на вработените во загубарот ОХИС
Во „Матка“ нема вода, ама има ѓубре
На магнетот за туристи и авантуристи деновиве му се познаваат „коските“, но затоа е преплавено од гранки, дрвја и различни отпадоци
Туш за македонското борење
По 44 години и 11 Олимпијади, почнувајќи од Мексико 1968, Македонија на Игрите во Лондон прв пат нема да има борач
Атина го повлече Скопје во нова политичка неизвесност
Песимистички прогнози за развојот на проблемот со името по пробивот на радикалите на политичката сцена во Грција
Доџ СРТ Вајпер ГТС - Dodge SRT Viper GTS
Оваа „масл кар“, како што милуваат да ја нарекуваат Американците, заблеска годинава на Салонот за автомобили во Њујорк
„Ми го прегази мажот, а не се јави да праша како сме“
Случајот со градоначалникот на Старо Нагоричане, кој со автомобил удри во пешак и побегна, чека судски епилог
Камерите задоцнија за Смилковци
Доколку функционираа камерите кога се случи петкратното убиство, тоа многу ќе ја олеснеше истрагата, вели министерката Јанкулоска
Препорачано од уредникот
Берзите потонаа, повторно голема неизвесност
Откако инвеститорите ги слушнаа резултатите од изборите во Франција и во Грција, речиси сите берзи во Азија, Европа и во САД отидоа во минус
Првата дама на Франција, Валери Триервејлер - Ладнокрвна како Кетрин Хепберн
Да се биде прва дама не е нешто за кое отсекогаш сум сонувала. Никогаш не сум помислила дека ќе се најдам на таа позиција, а она од кое вистински стравувам е губење на слободата

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Филе замина со 150 ветувања
ЕУ нема да ја третира Македонија како Турција, уверува Брисел
Едиторијал
Љупчо Поповски
Антипод
Димитар Чулев
Поглед
Сања Наумовска
Подотворена завеса
Трајче Кацаров
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Мислења
Слободан Најдовски
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |