-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Култура
Ќе се обновуваат фасади во старите градски јадра
Годинава со 11.234 000 денари ќе се обновуваат и конзервираат објекти во Крушево, Скопје, Прилеп, Битола и Кратово...
„Драми“ од Дејан Дуковски промовирана во МНТ
Промоцијата покажа дека Скопје е многу далеку од празен град...
Концерт на Женскиот младински хор- МКЦ
Три премиери со Македонската филхармонија
Македонската филхармонија, вечерва во Домот на АРМ, во 20 часот, ќе одржи уште еден симфониски концерт, овој пат под вод...
Легендарниот Кораќ за идните генерации
Режисерот Гордан Матиќ вели дека Жучко како врвен спортист, но и како голем човек заслужи ваков филм...
Филмот за групата Зеро на СФФ
Денешната програма на Скопскиот фестивал во киното „Милениум“ ќе почне во 18 часот со два необични филма...
Саемска промоција на книга за Славко Јаневски

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Најнови вести
Време
Скопје, 32°C

Делумно облачно

Понеделник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Нашата кинематографија ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели Владимир Блажевски, режисер и сценарист...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |