Број 2864  среда, 17 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Исчезнат прилепчанец пронајден мртов

ПРИЛЕП - Прилепчанецот Диме Новески (58) е пронајден мртов кај месноста Зеленик под Маркови Кули во непосредна близина на Прилеп 18 дена откако семејството го пријавило за исчезнат. Телото на Новески го пронашол планинар во неделата околу 14 часот. При увидот е констатирано дека станува збор за неидентификуван машки труп, со повреди по телото и без облека, која била пронајдена во негова непосредна близина.

„Обдукцијата покажа дека смртта настапила пред 72 часа, поради здобиени повреди изразени со прекин на ’рбетниот мозок и набиеници“, изјави Ѓоко Стрезовски, портпаролот на СВР-Битола. Телото на Новески го идентификувала неговата сопруга. (Мн.Т.)


Статијата е прочитана 270 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Син го убил татка си со секира
Од „Макстил“ тврдат дека не ја скриле несреќата со работникот
Маневски се заинтересира за „Ореше“
В петок пресуда за Кирил Тодоровски
Богданчанец ранет со ловџиска пушка
Малолетник прободен со нож во Чаир
МВР на суд треба да ја повлече тужбата за Шекеринска