Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Политика
23.07.2012, 19:08

Градоначалникот на Кочани се оградува

Градоначалникот на Кочани Ратко Димитровски, вчера испрати писмо до „Утрински весник“ во кое се оградува, како што вели, од неавторизираното интервју во нашиот весник. Писмото на кочанскиот градоначалник, во кое за волја на вистината, нема содржина на демант, го објавуваме во целост:

„Воден од мојот став дека новинарите секогаш или најчесто го имаат последниот збор, изминатиов месец и половина не сакав да го користам правото на исправка за да ја информирам јавноста дека во интервјуто под наслов „Нема да барам нов мандат“ во „Утрински весник“ од 11.06. 2012 година се извадени од контекст дел од моите искази во разговорот со вашиот новинар Иван Бојаџиски.

Во написот со наслов „Градоначалници од истокот бараат нов мандат“ од 23 јули 2012 година од истиот автор, повторно се коментираат делови од тоа интервју.

Сакам да ја информирам јавноста дека се оградувам од неавторизираното интервју, вчерашниот напис од насловната страница и написите и коментарите поврзани со него во повеќе наврати – во вашиот весник и на други места.

По прашањето за кандидатурата за градоначалник за претстојните локални избори, се' уште не размислувам. Темите во таа насока сметам дека се беспредметни, затоа што за тоа решаваат партиските структури на државно ниво. Мојата намера е да си го доработам мандатот и да реализирам што повеќе успешни проекти за Кочани“.


Статијата е прочитана 549 пати.

Испрати коментарМНР го стега и ременот и „јамката“ за дипломатите
Бан Ки-мун со јапонска агенда во Македонија
Милчин ќе го лустрираат втор пат
Популизмот стана најсилно политичко оружје
Санадер се богател и од Македонци
Обвинетите негираат измами на патарините

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 27°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 18°C

Среда
Делумно облачно
Макс: 33°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург
Кај жените Американката Дана Волмер го сруши рекордот на 100 метри пеперутка, додека Камерон Ван дер Бург од Јужна Африк...
Светски рекорд во пливање за Шивен Је од Кина
Hа патеката од 400 метри мешано, 16-годишната пливачка од Кина Шивен Је постави нов светски рекорд и освои златен медал...
Првиот златен медал за Силинг Ли од Кина
Силинг Ли го освои првиот златен медал на Игрите во стрелаштво во дисциплината 10 метри воздушна пушка...
(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон
Усеин Болт посакува четири олимписки злата

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |