Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Трајче Георгиевски

актер

Утрово од 10 часот во дневниот распоред ми е синхронизацијата на цртани филмови. Штом завршам таму, ја земам ќерка ми од градинка, па попладнето и' го посветувам неа. Вечер во МНТ играм во веќе не знам која по ред изведба на „Буре барут“. И по претставата, повторно се чуваме со ќерка ми.

Ана Зафировска

ТВ-водителка

Започнавме со есенската сезона на емисијата „МК проект“. Денеска сум во монтажа и ја подготвувам новата емисија, која ќе се емитува в недела од 20 часот на ТВ Телма. Главниот лик во идната емисија е фоторепортерот со кариера од „Њујорк тајмс“, Марко Георгиевски.

Ненад Стевановиќ

менаџер во „Елипса“

Денес нашата специјализирана продавница за хај-тек производи, спроти „Рамстор“, во центарот на Скопје, ја опремуваме со нова спортска, планинарска и воено-тактичка софистицирана опрема, со врвен квалитет. Она малку време што преостанува го минувам со најблиските и со пријателите во релаксирана атмосфера.


#
Најди! во Утрински


EU to move ahead on Serbia accession, add tough conditions
Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency