Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Забава
15.08.2012, 17:01

Што прават денеска

Антонио Димитриевски

- извршен менаџер

Како и секој друг ден, станувам во 7,30 ч. и ја носам ќерка ми во градинка. Работниот ден ми почнува со утринско кафе, проверка на мејловите и контакти со медиумите и сопственици на клубови. Продолжувам во Универзална сала каде што го спремаме првиот „Акустик сквер фестивал“. Во 15 ч. ја земам ќерка ми, а по ручекот одам да го посетам татко ми во домот „Сју Рајдер“.

Вера Јанковиќ

- диџејка и водителка

Денеска, се надевам, денот најдобро ќе ми оди! Мора! Се пакувам за Далмација, одам на Чиово, Трогир, Сплит... Јадран ме очекува... Дефинитивно најсилната енергетска зона, потребна енергија пред претстојниот „Макфест“ и диџејските активности кои следуваат во наредниот период.

Игор Митровиќ

- пејач

На работа сум од 8,30 до 16,30 ч, потоа мал одмор дома, па одам кај мојот стилист Митко Занов да се спремам за вечерашната фотосесија за една нова фирма, чие сум заштитно лице. Штом заврши фотосесијата одам да се олабавам на пијачка со една другарка што се враќа од одмор и ја немам видено три месеци. Пред спиење проверувам мејл, фејсбук и инстаграм.


Статијата е прочитана 2130 пати.

Испрати коментарЖенски акт во служба на уметностa
Лето во јужна Франција
Култната група во сабота во Куманово
Најубавата Македонка ќе се избира на Велешко Езеро
Ќе има ли, конечно, свадба в сабота?

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 16°C

Сабота
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...
Соларен брод чека да заплови во Охридско Езеро
Иноваторот Горан Ангелковиќ има проект за брод кој се движи на сончева енергија и бара инвеститор за да го изгради...
(ИНТЕРВЈУ) Многу е тешко да се измери успехот
„Да не беше филмот ’Продолжи‘, во овие места немаше ни да дојдам, воодушевен сум од убавината и големиот број извонредни...
Салман Ружди: Иран и јас имавме многу интимен однос
Треба да се каже дека Арапската пролет е готова. Младите луѓе кои ги почнаа демонстрациите беа политички невини. Нависти...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |