Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Забава
10.06.2012, 18:14

Елена Ристеска се омажи за Бојан Ивановски

Елена облечена во фустан како во бајка, без исклучок, гламурозна, а Бојан во елегантен црн костум со бела кошула и пеперутка-вратоврска

Откако на 4 јуни 2012 година пред матичар му кажа „да - за во добро и зло“, македонската поп-ѕвезда Елена Ристеска и нејзиниот избраник Бојан Ивановски во петокот, на 8 јуни, својата радост ја споделија со блиските на свадбена веселба. Свадбата се случи во хотелот „Александар палас“ и, според фотографиите, свадбеното сценарио се одвивало во комбинација на традицијата и младешките желби на младоженците. Елена облечена во фустан како во бајка, без исклучок, гламурозна, а Бојан во елегантен црн костум со бела кошула и пеперутка-вратоврска, изгледаат токму како за на врвот од неколкукатната свадбена торта. Забавата, секако, ја збогатиле и колешките на Елена од естрадата, Каролина Гочева и Тамара Тодевска, но и невестата не им „останала должна“ со свој музички дел зад микрофонот. Нека им е среќно и вековито на Елена и на Бојан!


Статијата е прочитана 11995 пати.

Испрати коментарШто прават денеска
Уште една сообраќајка со среќен исход
Бившата жена на фудбалер сонува за принцот Хари
Британската кралица и семејството - најбескорисни луѓе на светот
Охридско Езеро крие уште многу тајни
Четири пара конкурираат за „Галичка свадба“Chestitki, 11.06.2012 14:54:29
Ubava e Elencheto, posebno kako nevesta. Im chestitam. Neka im e so sreca!
Danilo, 11.06.2012 15:39:52
Neka im e so srekja i mnogu deca.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 14°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 14°C

Вторник
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Кочо Чакалароски, претседател на Лекарската комора

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |