Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Тројца нови членови во македонската група во Конгресот на САД

Демократот Џон Ларсон  и неговите републикански колеги Патрик Тибери и Тед По се тројцата нови членови на македонската група во Конгресот, која с...

Одбележани 11 години од загинувањето на армиските резервисти кај Карпалак

На Карпалак денеска беше одбележана 11-годишнината од загинувањето во заседа на 10-те прилепски резервисти на АРМ...

Cе формира национално тело за справување со компјутерски инциденти

Тоа ќе биде составено од тим на ИТ експерти и има за цел да се заштитат јавните информатички системи од компјутерски криминал...

Вести
Во Македонија и денеска тропски температури
Топлотниот бран продолжува и денеска со температури до 42 степени и УВ индекс 9
Се бара консултант за пругата Бељаковци - Крива Паланка
Консултантот ќе треба да проектира 12 нови мостови, 4 нови тунели, 33 километри отворена пруга и 7,5 километри станичен ...
Бесплатни прегледи за дијабетичари во Систина офталмологија
Сите заинтересирани пациенти потребно е претходно да се јават и да го закажат својот преглед во саботите, од 1 до 31 авг...
Во комбе-канцеларии ќе се аплицира за субвенции
Земјоделците ќе можат административните работи да ги завршат во мобилните канцеларии на Министерството за земјоделство...
(ФОТО) Положени венци пред споменикот на загинатите припадници на АРМ од 2001
Пожар во близина на рафинеријата ОКТА
Крајот на набљудуваната независност на Косово според планот
Приврзаници на „Златна зора“ нападнаа полициско возило во кое имало имало имигрант
Пирана уловена во реката Марица
Над 1,5 милиони Кинези евакуирани пред налетот на тајфунот Хајкуј
Економската состојба на фирмите понеповолна од лани
„Убиениот“ руски генерал се сретна со новинари во Москва
Загина параглајдерист од Виница
Јорданскиот крал стравува од распад на Сирија
Локализиран пожарот кај аеродромот Стенковец
Црногорските хотели стануваат „геј-френдли“
Се влошува ситуацијата во Алепо
Шкотскиот парламент нема право да свика референдум за независност
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) „Охридско лето“ широко ги прима различните естетики
„Големите драмски автори ги профилираат своите политички ставови и покажуваат со прст на недостатоците“, вели Ѓорѓи Јолевски
„Анаморфозис“ - нов албум со кларинетистот Васко Дуковски
На албумот Дуковски свири заедно со ансамблот за современа музика „Талеа“, а изданието содржи дела од познатиот италијан...
Првата дама на Северна Кореја фотографирана со луксузна чанта на Диор
На фотографијата, која е без датум, се гледа сопругата на лидерот Ким Џонг-ун со чанта на Кристиан Диор - што е луксуз з...
Камерниот хор „Св. Климент Охридски“ вечерва во црквата Света Софија
На програмата на концертот што ќе се одржи вечерва во катедралната црква Света Софија се дела на Македонски, Лвов, Рахма...
Во Охрид 11. издание на музичкиот фестивал „Balkan Music Square“
На 10-ти и 11-ти овој месец во Античкиот театар во Охрид ќе се одржи единаесеттото издание на традиционалниот музички фе...
Спорт
Реприза на Пекинг за Лиу Ксијанг
Лиу Ксијанг не ја заврши квалификациската трка на 110 метри со пречки, откако ја удри првата пречка со испружената нога и падна на патеката
Ниту еден медал за Американците во бокс!
По само едната бронза во Пекинг, ова се први Игри на кои САД не освоија ништо во благородната вештина...
Бразил – Мексико во финалето
Фудбалерите на Бразил и на Мексико ќе играат во финалето на машкиот олимписки турнир...
Динамо Киев и БАТЕ Борисов се пласираа за баражите од Лигата на шампионите
Екипите на Динамо Киев и на БАТЕ Борисов постигнаа победи на гости во реванш натпреварите од 3.коло од квалификациите и ...
Олимпискиот шампион го совлада светскиот првак во четвртфиналето
Бразил во четвртфиналето по голема борба ja совлада Русија и се пласира во полуфиналето на женскиот одбојкарски турнир...
„Дрим тимот“ ја мина и Аргентина
 

Најнови вести
Време
Скопје, 36°C

Делумно облачно

Среда
Ведро
Макс: 37°C, Мин: 18°C

Четврток
Делумно облачно
Макс: 36°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Пирсон на 100 метри со пречки победи со нов олимписки рекорд
Австралијката на 100 метри со пречки победи со време на нов олимписки рекорд – 12.35 секунди...
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 11.ден
По единаесетиот натпреварувачки ден 73. држави имаат освоено медали...
Исинбаева остана без златен медал
Фаворитката за златниот медал во скок со стап во женска конкуренција Русинката Елена Исинбаева неуспеа да го одбрани прв...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3946, 03.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Илинден - Да бидеме обединети и да ги чуваме јазикот и идентитетот
Со народни собири во Крушево и во Пелинце, прославени 109 години од Илинденското востание и 68 години од Првото заседание на АСНОМ.
Интервју - Имаме девизи за да ги отплаќаме долговите
„Нема да дозволиме земјата да нема доволно резерви за исплата на надворешниот долг“, вели Димитар Богов, гувернер на НБМ
Шпанска лиценца за грабеж
Како резултат на корупцијата, во Шпанија имаше повеќе градежни активности отколку во Германија, Франција и Италија заедно
Градот херојски се одбрани од огнот
Сведошта за пожарот во Струмица. Градоначалникот Заев со својот мотор ги вадел повредените
Дисхармонија во грчката владина коалиција
Иако во односите на владејачките партии не тече мед и млеко, тие не најавуваат нови избори
Старо-новиот парламент потроши уште половина милион евра
Од првичните 13 милиони евра, трошоците се зголемени за нови 1,5 милиони евра
Сана��ер советувал скопска фирма
Бизнисот го договорила хрватската групација „М Сан“, чиј дел е скопски „Паком компани“
Тиквешките лозари подготвени за нов протест
Инцијативниот одбор ги повикува лозарите од Кавадарци, Неготино, Демир Капија и од Росоман масовно да излезат пред винарските визби
Вториот пубертет кај жените
Не постои точно време кога настанува менопауза, ама симптомите се точни - непријатни бранови на топлина...
Препорачано од уредникот
Нема лекари за трансплантација
По неуспешниот конкурс, министерот Тодоров се пуштил во потрага сам да најде лекар кој ќе се нафати да биде национален трансплант-координатор
Трајановски ќе плати над 100.000 евра за (себе)реклама
„Не е кампања, туку целта е јавноста дополнително да се информира за проектите сработени во изминатите четири години“, велат од Градот

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Паника кај потрошувачите поради струјата и парното
Нема евтина струја преку недела од 13 до 16 часот, но останува евтината тарифа во ноќните часови по 22 часот и во недела
Да се повлече новиот Правилник. Како да се исклучите од „Топлификација“
„Топлификација“ ќе мора да им понуди нови договори на исклучените. Доколку не сакаат да ги потпишат, ќе плаќаат по 10 денари за квадрат фиксно секој месец
Си велам
Ерол Ризаов
Едиторијал
Гордана Дувњак
Поглед
Соња Маџовска
Мислења
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |