Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Скопје
30.03.2012, 17:48

Априлијада „Скопје се смее“

Град Скопје и Детскиот културен центар „Карпош“ в недела, на плоштадот „Македонија“ ќе ја организираат традиционалната манифестација „Априлијада - Скопје се смее“. Забавата ќе биде поделена во два дела, дневен и вечерен. Детската журка ќе почне во 11 часот и на неа ќе учествуваат деца од сите градинки и училишта од Скопје. Ќе има детски маски, балони, песнички, игри, забава со фолклорната секција на ДКЦ „Карпош“, настапи на членовите на „Суперѕвезда“ и на танцови групи од основните училишта. Водител на забавата ќе биде Марија Петровска.

Вечерниот дел ќе почне во 21 часот, за добра забава ќе се погрижат Маја Гроздановска-Панчева, Александар Митевски, Зоран Џорлев, Мустафа Имери, Драган Мијалковски, групите „Ноис мејкерс“ и „Бета хаус“, а за крај е диџеј Бабура. (С.Р.)

 


Статијата е прочитана 341 пати.

Испрати коментарСанирање на уличните дупки
Пропадна тендерот за Луна-парк
Подземната улица покрај кејот ќе се гради според шпански проект

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 15°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 19°C, Мин: 7°C

Среда
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |