Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Милошоски и прости 15.000 евра на Костова

„Не барам пари, моралната правда е задоволена“, изјави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ...

Александар Ѓорѓиев нов портпарол на Владата

Ѓорѓиев досега беше државен советник за односи со јавност во Канцеларијата на претседателот на Владата на Република Македонија...

Преку Доминикана до полуфинале

Кошаркарите вечерва во 23,30 часот го играат четвртфиналниот дуел во Каракас...

Вести
Иванов: Посетата на Индијците е потврда на интересот за инвестирање
Делегацијата од индиската компанија „Сахара груп“ престојува во петдневна посета на Охрид
(ФОТО) Пет нови тезги на плоштадот „Македонија“
Со унифицираните монтажни објекти Градот сака да стави ред со продажбата во централното подрачје...
Георгиевски за БНТ: Да се викаме Северна Македонија
Љубчо Георгиевски во изјава за бугарската телевизија БНТ вели дека не е ништо страшно доколку се направи компромис Макед...
Атеист кој ја откри „божјата честичка“
Кој е Питер Хигс, новиот научник – суперстар, а можеби и иден Нобеловец...
Исплатени субвенциите на лозарите и винарите
Ја силувал 16-годишната другарка на ќерка му
Македонски хакери ја урнаа страната на албанскиот претседател
Промоција на македонското вино во Нови Сад
Поранешниот аргентински диктатор Видела осуден за кражба на бебиња
Ограбена експозитура на Про кредит банка во скопско Влае
Во Лондон отво��ена највисоката зграда во Европа
Сади Беџети пак кандидат на ДПА за градоначалник на Тетово
Вонредниот воз за „Пиво фест“ ќе сообраќа на 14 и 15 јули
„Пријатели на Сирија“ co конкретни чекори за помош на сирискиот народ
Филип Гордон во посета на Белград и Приштина
Повредени работници, возачот во бегство
 
Магазин
Никола Маџиров на поетски фестивал во Ледбери
Во програмата на фестивалот Маџиров е најавен како поет чија поезија патува низ целиот свет
Нови локации и знаме за 51. „Струшки вечери на поезијата“
„Се осмислуваат сите програмски содржини од сценографски аспект, а во тек е изготвувањето на комплетно сценарио“, вели д...
Над 8.000 публика се очекува на концертот на „Дјуран, Дјуран“
Светската музичка атракција ќе настапи утревечер на скопско Кале...
„Големиот инквизитор“ на Питер Брук утревечер во Скопје
Претставата е работена според делото „Браќа Карамазови“ на Достоевски, во адаптација на Мари Хелен Естеин. Автор на диза...
Почна снимањето на филмот „Подиграфка” на режисерот Горан Тречовски
Прва проекција на филмот е најавена кон крајот на годината...
Спорт
Преку Доминикана до полуфинале
Кошаркарите вечерва во 23,30 часот го играат четвртфиналниот дуел во Каракас
Федерер и Мареј во финалето на Вимблдон
Роже Федерер и Енди Мареј ќе играат во финалето на Вимблдон откако денеска во полуфиналните дуели ги совладаа Новак Ѓоко...
Доколку мине, тешка група за Металург во ЛШ
Македонскиот шампион доколку ја мине квалификациската група во Хаслум, ќе биде во групата „Ц“ заедно со Копенхеген, Горе...
Антиќ, Мекејлеб и Самарџиски добија противници во Евролигата
Литвос Ритас на Предраг Самарџиски се наоѓа во групата на „смртта“ со Барселона, ЦСКА Москва, Партизан, Бамбер...
Кид го напушти Далас и продолжува во Њујорк
Кид беше меѓу маверикси од 1994 година до 1996 година и од 2008 година до 2011 година кога стигна и до шампионскиот прст...
ФИФА донесе одлука за воведување на технологија на гол линијата
 

Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Делумно облачно

Петок
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 18°C

Сабота
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 21°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО ВЕСТ) Џамија - супермаркет
Од недела над 40 степени и многу висок УВ индекс
Во Македонија од недела под влијание на многу топла воздушна маса од северна Африка ќе биде претежно сончево и многу топ...
(ИНТЕРВЈУ) Кралицата е многу либерална
„Верувам во ослободувањето, тоа е дел од моето патување“, изјави британската актерка Хелен Мирен во интервјуто за „Утрин...
(ИНТЕРВЈУ) Треба да ја следиме визијата на големите уметници
„Сакав да глумам во ’Соба со пијано‘, а сакав и повторно да го видам Скопје, откако пред три децении бев како турист“, в...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3922, 05.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Каде ќе бидат жешките точки на локалните избори
„Утрински весник“ анализира каде можат да ги судрат копјата владините и опозициските партии на изборот за градо��ачалници и за совети на општините
Потрошувачите против самоволието на „Топлификација“
Ако 80 отсто од станарите треба да пресудат за исклучување од парно, се загрозува правото на избор, смета Организацијата на потрошувачи
Банките не можат толку да дадат колку што државата бара
Банкарите тврдат дека домашните банки се ликвидни, но дека некогаш парите им се вложени во други проекти
Саркози на тапет
Две недели откако му истече мандатот, на експретседателот му испратија
полиција во семејниот дом
Пронајден доказ за „божјата честичка“
Фатена е сенка на субатомска честичка за која се верува дека им дала големина и форма на сите материи во универзумот
Општина Центар се двоуми за административната зграда
Општинските власти размислуваат дали наместо зграда да вложат во инфраструктура
Килограм пченица ќе се откупува по 14 денари
Препорачано од уредникот
Во Охрид ќе се снимаат боливудски филмови
Сопругата и синот на милијардерот Субрата Рој до понеделник ќе бараат локации за инвестиции во туристички и забавни комплекси
Народна банка ќе си гради нов објект пред „Лумикс“
Засега е нејасно од каде и како ќе се влегува во новиот објект и, што е најважно како ќе се обезбеди безбеден пристап до трезорите на банката

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Полемика - Груевски ќе го победи некој подобар од него, не Црвенковски. Носталгијата ќе ги врати Бранко и Љупчо
Во денешната полемика Ивица Боцевски и Нано Ружин одговараат на пет прашања меѓу кои и дали Бранко Црвенковски може да го победи Никола Груевски и дали Љупчо Георгиевски може да му донесе повеќе гласови на опозицискиот блок на чело со Црвенковски
Глобалист
Љупчо Поповски
Едиторијал
Гордана Дувњак
Поглед
Димитар Чулев
Мислења
Петар Арсовски
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |