Број 3627  понеделник, 11 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Хроника

Заскитан куршум завршил во шофершајбна

На раскрсницата од улиците „Иво Лола Рибар“ и „Моша Пијаде“ во Куманово, завчера во 11 часот се случи несекојдневен настан. Имено, додека К.Д.Л.(24) од Куманово го управувала своето возило „опел корса“, од заскитан проектил му се скршило предното ветробранско стакло, по што проектилот завршил во внатрешноста на возилото. (Љ.С.)


#
Статијата е прочитана 857 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Мобилна контрола против активните шверцери
Двајца скопјани ограбиле 11 викендички
Смрт од убод од инсект
Градежник почина од струен удар
Загина дете сечејќи дрва

"""