Број 3330  понеделник, 12 јули 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Хроника

Бесен коњ повреди газда


ТЕТОВО - Седумдесетгодишниот Абдулгани Р. од тетовското село Челопек е тешко повреден во главата и по телото, откако бил нападнат од неговиот бесен коњ. Се' се случувало на ливада во месноста Прок каде што коњот бил врзан и оставен на пасење. Околу 18 часот сопственикот отишол да го одврзе. Во моментот кога го одврзувал коњот со задните нозе го удрил својот сопственик, а потоа се растрчал по нивата влечејќи го Абдулгани со заплетканото јаже. За среќа, во непосредна близина се наоѓал братот на повредениот, Нуриман, кој успеал да го смири разбеснетиот коњ и да го спаси од смрт братот. На повредениот му е укажана помош во тетовската болница, а потоа е пренесен на лекување во скопските клиники. (Г.Е.)


#
Статијата е прочитана 958 пати.

Испрати коментар

Од: TRAJANKA
Датум: 12.07.2010 09:36:58
Sekoj bi bil besen koga bi bil vrzan cel den bez Voda.

Најди! во Утрински
Хроника
Место „Лојд“, француска фирма ќе ги проверува бродовите
Што кријат посвојувањата во странство
Изгоре стан на петчлено семејство
Сакал со јаже да го задави татка си