-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Спорт
Пандев и Наумоски двојни стрелци
Наполи ја совлада Брага со 3:1 во пријателски меч, Матерсбург подобар од Штурм со 3:1 во австриската Бундеслига...
Ефремов со личен рекорд на 400 м
Последниот македонски учесник на Игрите во Лондон оствари резултат од 47,92 сек....
Злато за крај на златната кариера на Фелпс
Најуспешниот олимпиец триумфира и на 4х100 м мешано, оставајќи зад себе 22 олимписки медали, од кои 18 златни...
Златен ден за британската атлетика
Триумфот на Фарах на 10.000 м, на Радерфорд во скок во далечина и на Енис во седмобој ги разгали срцата на домашните нав...
Литванците го намачија дрим-тимот
Јанг Сун се вивна над човечките граници
Вилијамсови го покорија Лондон
Домашните фудбалери застанаа во четвртфиналето
Јуниорките 15. на ЕП (Б)
Деспотовски потпиша за Пиерикос
Казахстанецот Илјин со два светски рекорда
Светски рекорд на Пендлтон во спринт

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 36°C

Делумно облачно

Среда
Ведро
Макс: 37°C, Мин: 18°C

Четврток
Делумно облачно
Макс: 36°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Пирсон на 100 метри со пречки победи со нов олимписки рекорд
Австралијката на 100 метри со пречки победи со време на нов олимписки рекорд – 12.35 секунди...
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 11.ден
По единаесетиот натпреварувачки ден 73. држави имаат освоено медали...
Исинбаева остана без златен медал
Фаворитката за златниот медал во скок со стап во женска конкуренција Русинката Елена Исинбаева неуспеа да го одбрани прв...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |