Број 2866  петок, 19 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура
Кокино доби менаџмент-план

На промоцијата, беа прочитани стихови за сонцето, симболот на културниот предел
Филмскиот воз „Кочо Рацин“ ќе стане традиција

Филмскиот воз вчера тргна од Скопје и пристигна во Велес
„Синедејс“ поминува со празни сали

Филмовите „Шивачки“ и „Засекогаш“ секаде предизвикаа дискусии, а кај нас немаше воопшто публика
Научен собир на млади македонисти

Собирот ќе го поттикне лингвистичкото проучување на македонскиот јазик
Мирољубивиот Адријан и неговите бескрајни војни

Славениот римски император со жестока репресија владеел со едно од најмоќните царства 
Изложба за Старата скопска чаршија
„Катињ“ на Вајда за крај на „Синедејс“

Отворена изложбата „Вучедол“ - мит што опстојува

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ