Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Македонските ракометари по третпат ќе играат на Светско!

Македонската ракометна репрезентација синоќа и покрај поразот од Австрија со 30:27 избори пласман на Светското првенство што следната година ќе се одр...

(ЕП 2012) Чешка и Грција први четвртфиналисти на ЕП

Во решавачките дуели во групата А, Чесите ја совладаа Полска со 1:0, со идентичен резултат Грците ја добија пресметката со Русите...

(ФОТО) ВМРО-ДПМНЕ прослави 22 години

Дел од прославата на владејачката партија низ фотографии - без зборови...

Вести
Крстопат-избори во грција
На претходните избори ниту една партија не успеа да формира влада поради огромните разлики околу мерките за шт...
Втор круг од парламентарните избори во Франција
Војна за борецот Стив Наумов
Бришење на историјата или ротација на улиците: се разгоре дебатата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ...
Изјавите на Борисов аларм и за Грција
Вистинска загриженост или патриотизам за домашна употреба - е дилемата околу изјавата на бугарскиот премиер за „Северна ...
МНР на Бугарија реагира за „антибугарски пројави во Македонија“
Со нож и се заканувал на колешка во Парламентот
Вработен во Собранието на РМ со нож нападнал колешки по расправија
Храна или хотели, индискиот милијардер најавува голем бизнис
Сопственикот на „Сахара Индија Паривар“, вредна 25 милијарди долари, сака да инвестира во агробизнисот и во туристички комплекси
„Белград колинг“ наспроти „Скопје гори“
Скопјани ќе ги видат „Орбитал“ и „Паблик енеми“, додека белграѓани и Џони Ротен, „Систерс оф мерси“, „Калт“ и „Фејт ноу мор“
„Алан Форд“ 40 години меѓу Балканците
„Ако сакаш да победиш, не смееш да изгубиш“, „Купете цвеќе за саканата жена, но не заборавајте ја и сопствената“... легендарни цитати од „Алан Форд“, кои кај поранешните ЈУ-генерации остануваат како народни по��оворки
 
Магазин
(ВИДЕО) Пет премиери на филмови за опуштено лето
„Фросина“ го одбележа 60. роденден
Викендов интересни документарци на „Македокс“
Забава и велосипедизам во Маврово
Викендов се одржува традиционалната велосипедска Маврово тура...
Никола Маџиров добитник на награда за светска поезија во Кина
Поезијата на Никола Маџиров беше објавена на кинески јазик во списанието „Поезија Исток-Запад“ во 2011 година...
Декаденција пред стадионите на ЕП
Ако потегот на Лариса Рикелме со мобилниот телефон меѓу градите пред две години може да се протолкува како испланиран, н...
Спорт
Македонските ракометари по третпат ќе играат на Светско!
Македонската ракометна репрезентација синоќа и покрај поразот од Австрија со 30:27 избори пласман на Светското првенство...
(ЕП 2012) Чешка и Грција први четвртфиналисти на ЕП
Во решавачките дуели во групата А, Чесите ја совладаа Полска со 1:0, со идентичен резултат Грците ја добија пресметката ...
Македонија повторно ја порази Литванија на нејзин терен
Без Перо Антиќ, Тодор Гечевски, Лестер Бо Мекејлеб, Владо Илиевски и Маркиз Грин победивме со 78:74...
(ЕП 2012) Сите во игра за четврт-��инале од групата Б
Германија во најповолна позиција, Холандија во најнезавидна, со свои сметки и Данците и Португалците...
(ЕП 2012) Убавицата на првенството за Англија
(ЕП 2012) Франција ги стивна еуфоричните Украинци
(ЕП 2012) Шпанија ја торпедира Р. Ирска
(ЕП 2012) Хрватите и' откинаа бод на Италија
(ЕП 2012) Гомез ја потпиша втората победа на Германија на ЕП
(ЕП 2012) Португалија до витални бодови
 

Најнови вести
Време
Скопје, 32°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 32°C, Мин: 14°C

Понеделник
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Панос Тригазис, одговорен за надворешна политика во грчката левичарска партија СИРИЗА
Одлуката на Хашкиот суд е важна, но таа не го решава прашањето за името

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3856, 14.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Хорор во Скопје. Македонија во шок
Злосторство што не се памети ја ја замрзна цела држава. Петмина се убиени крај Скопје на суров и ладнокрвен начин. Силни полициски сили ја смируваат напнатата ситуација во општина Бутел
Интервју - Хрватската Државна ревизија активно работеше на случајот „Санадер“
Заводот соработува во сите такви случаи со надлежните државни тела, а тоа се Државното обвинителство, МВР, судовите..., вели Иван Клешиќ, главен државен ревизор на Хрватска
Пјонгјанг се засрами
Ракетата која требаше да биде лансирана се распадна на парчиња неколку моменти по полетувањето
Изборите ќе и' помогнат на Грција во Чикаго
Аналитичарите во Атина очекуваат поголема солидарност од НАТО
Македонците крем на бугарското општество
Радев прв дипломат на Софија
Овој познат ресенец бил во бугарската делегација што го потпишала Букурешкиот договор за распарчување на Македонија
Цела држава на лустрација
ДУИ ќе ја омекнува опозицијата за да го прифати новиот закон за лустрација
Велигден��ко дрвце со шарени јајца
Иако украсувањето на дрвцата е покарактеристично за Божик, сепак и велигденските дрвца со шарени јајца, некаде стануваат дел од начинот на одбележување на Велигден
Интервју - Македонија се луксузира во својата изолација
Ако Македонија не влезе во ЕУ, најверојатно ќе стане како Молдавија и Белорусија, вели Брус Џексон, „архитектот“ на Јадранската повелба
Појадок кај... „Диш“ - Шик-амбиент и првокласна храна
Оброкот беше празничен - незаобиколната салата „мимоза“ и лазањи болоњезе - колку да се потврди дека светот е глобално семејство
Препорачано од уредникот
„Железници“ не ги даваат ветените инвестиции
Од Министерството за транспорт се' уште не прецизираат за кои проекти ќе нема пари со ребалансот на буџетот
Пренесено - Нови членки во ЕУ за 7-8 години
Европратеникот Едуард Кукан следната земја од регионот што ќе се приклучи кон ЕУ ќе биде Црна Гора

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


За навек остануваме автокефална Македонска православна црква
Митрополитот г. Кирил, единствениот жив потписник на историската одлука за возобновување на Охридската архиепископија, олицетворена во лицето на МПЦ, велигденски порачува „Не смееме да попуштиме од она што сме“
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Поглед
Нина Нинеска-Фиданоска
Мислења
Ана Павловска-Данева
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Анализа
Јошка Фишер
Саботни муабети
Огнен Јанески
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |