Број 3627  понеделник, 11 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Еко��омија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Хроника

Смрт од убод од инсект

ТЕТОВО - Педесетгодишната Агиме Фејзулаи од тетовското село Челопек почина од убод од инсект. Додека го метела дворот во својата куќа, во саботата, околу 10 часот, почувствувала болка, а потоа нагло и' се слошило. Домашните ја пренеле во амбуланта, но таа веќе била во несвест. На пат за Клиничката болница во Тетово, Фејзулаи починала. Според СВР - Тетово, смртта настапила како последица на убод од инсект. На тетовската јавност и' е познат случајот со смрт на 29-годишен жител на градот, кој пред две години почина од
убод од стршен. Покрај споменатите двајца, последниве
25 години во тетовскиот крај се забележани уште два смртни случаја од убоди од инсекти. (Г.Е.)


#
Статијата е прочитана 2211 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Мобилна контрола против активните шверцери
Двајца скопјани ограбиле 11 викендички
Градежник почина од струен удар
Загина дете сечејќи дрва
Заскитан куршум завршил во шофершајбна

"""