Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Мендух Тачи имал сообраќајка

Според првичните информации, нема повредени во сообраќајната несреќа, а направена е материјална штета од околу 80.000 денари...

(ФОТО) Снежното невреме отсече 80 села, во 28 општини прекината наставата

Снежниот бран што ја зафати Македонија го отежна и патничкиот, железничкиот и авионскиот сообраќај...

Црвенковски - Меѓуетничките тензии - сценарио на власта

Лидерот на СДСМ обвинува дека Владата го користи спорот за името како изговор за да нема преговори со ЕУ...

Вести
(ОБНОВЕНО) Откриен идентитетот на застреланиот маж во Карпош 4
Четириесет и три годишниот скопјанец В.Г. е лицето кое вчера околу 20:10 часот беше пронајдено мртво во скопската населба Карпош 4
Каблите нема да ги прави „Мерцедес“
Демант на Владата на РМ на текстот објавен во „Утрински“ со наслов „Мерцедес“ доаѓа во Македонија”...
По 300 евра надоместок за секој вграден сончев колектор
ЕУ против идејата на Бусек за поделба на Косово
Еврозоната без Грција нема да биде трагедија
Лани над 190 деца биле жртви на насилство
Новинарите на Ројтерс штрајкуваат првпат по 25 години
Грција ја оградува границата кон Турција
 
Магазин
ДПМ ги награди Ристо Г. Јачев и Петре Димовски
Јачев е добитник на „Ацо Шопов“, а Димовски на „Стале Попов“, а наградите ќе ги добијат на 65-годишниот јубилеј на Друшт...
„Самсунг галакси нексус“ промовиран во Македонија
Новиот телефон, кој е веќе достапен во продажните салони на „Вип“ оператор, се нуди за нула денари во постпејд тарифниот...
Мадона повторно на Балканот - концерт во Загреб на 11 јуни
Како што пишува на нејзината официјална веб-страница, пејачката на 11. јуни доаѓа во Хрватска и настапува на загрепскиот...
Спорт
Сураез повторно навлече на себе контроверзи
Само што се врати од суспензијата поради расистичкото навредување, Уругваецот неспортски го удри Паркер...
Спортскиот оскар „Лауреус“ за Новак Ѓоковиќ
Српскиот тенисер е избран за најдобар спортист од страна на жири составено од 47 еминентни поранешни и актуелни спортист...
Брајант петти стрелец на сите времиња
Неговиот ефект, сепак, не им помогна на „езерџиите“ да избегнат пораз од Филаделфија со 95:90...
 

Најнови вести
Време
Скопје, -7°C

Слаби снежни врнежи

Вторник
Слаби снежни врнежи
Макс: -3°C, Мин: -11°C

Среда
Слаби снежни врнежи
Макс: -4°C, Мин: -14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Печатено издание
Број 3798, 06.02.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Бројката на невработени намалена за 40 илјади - но како?!
Лани во јануари имало 322.053 невработени, а заклучно со декември нивната бројка изнесува 281.144
Досие крвна одмазда: Канонот на Лек Дукаѓини тешко изумира (1)
Помирувачи се обидуваат да ја искоренат одмаздата и да ги решат проблемите без да падне крв
Неготинци се поделија околу изградбата на железарница
Прво ќе се разгледуваат туѓите искуства, а потоа ќе се одлучува дали ќе може во Неготино да се гради железарница каква што сака „ИГМ трејд“
Шацимаркакис: Грција треба да си го смени името
Тој во интервју за германски „Билт“ побара Грција да си го смени името во Елада
Бремени жени точат бензин во ноќна смена
Идните мајки користат боледувања за ризична бременост бидејќи газдите ги тераат да работат во несоодветни услови
Европа во вонредна состојба
Вонредни состојби во неколку држави на Балканот поради неколкуметарските снежни покривки
Интервју: Пропаѓањето ни е единствената слобода што ни остана
Роберт Поповски, новинар и поранешен претседател на ЗНМ
Ледени ноќи под ведро небо за бездомниците
Чај, супа и медицинска помош им се нуди на скопските бездомници на пунктот кај Зелено пазарче
Вечното дерби и лидерската позиција за МЗТ
„Металците“ славеа во Градски парк со 88:69 против Работн��чки, а досегашниот водечки тим Фени индустри изгуби во Куманово со 92:88
Препорачано од уредникот
Германци ќе отворат фабрика за 4.000 работници
Груевски вчера најави дека Германците планираат да отворат фабрика од автомобилската индустрија и за таа цел веќе и регистрирале фирма
3-Д киното направи бум во „Милениум“
Киносалата на премиерата на „Пина“ беше преполна, а пред билетарницата имаше мешаница - сите бараа билет повеќе

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


На прво место
Љупчо Георгиевски ја пребројува ВМРО-НП
Довчерашниот почесен претседател на ВМРО-НП со акламација е избран за в.д. претседател, а на вонреден конгрес на 26 февруари и официјално ќе го преземе кормилото на партијата
Поглед
Даниела Трпчевска
Мислење
Ивор Мицковски
Меридијани
Питер Садерланд
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Најстудено кога сме најблизу до Сонцето
Понекогаш најлесните објаснувања не се и оние вистинитите, како што е случај со оддалеченоста на Земјата од Сонцето во текот на зимата на северната хемисфера
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |