Број 2871  четврток, 25 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Забава

МИС БАЛКАН 2008

Христина Мицевска - мис на фотогеничност на Балканот

На Изборот на мис на Балканот 2008, македонската претставничка Христина Мицевска ја освои титулата мис на фотогеничност. Победничка е Андријана Вујовиќ, претставничка на Црна Гора, а нејзина прва придружничка е Јелена Ивановиќ од Србија, додека на третото место, т.е. втора придружничка е Тамара Мршуља, исто така, од Црна Гора.


Христина Мицевска (лево) мис фотогеничност со победничката Андријана Вујовиќ

Изборот се одржа во хотелот „Адмирал“ во Белград. Гости на манифестацијата беа Маја Николиќ, Неда Украден, Билјана Ристиќ, Пеѓа д’ бој, Никола Буровац… кои беа членови на жирито, а и се претставија со неколку музички нумери.

Шестнаесетгодишната Христина Мицевска е од Скопје и е ученичка во гимназијата „Орце Николов“. На изборот настапи преку модното студио „Црнокрак“, кое ја има лиценцата за Македонија за официјалниот Избор на мис на Балканот.


Статијата е прочитана 593 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Забава
Љубоморната Џеј Ло го шпионира Марк Антони