Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
04.01.2013, 15:19

Во вторник вонредна седница на Централниот одбор на СДСМ

Во вторник, веднаш по божикните празници, СДСМ ќе одржи вонредна седница на Централниот одбор, на која ќе ги разгледува сите аспекти на актуелната политичка состојба и ќе се донесат крупни одлуки за идното политичко дејствување на опозицијата. На седницата, освен членовите на Централниот одбор, ќе бидат присутни и претседателите на сите општински организации на СДСМ низ Македонија, заедно со пратениците, градоначалниците и досега утврдените кандидати за градоначалници.

Продлабочувањето на политичката криза, според СДСМ, би можело да се избегне со формирање друг формат на Влада, без разлика како таа би се нарекла, техничка, експертска, концентрациска, во која СДСМ воопшто не е заинтересиран да учествува, чиј единствен мандат би бил организирање фер, слободни и ��емократски избори.


Статијата е прочитана 1355 пати.


Испрати коментарТри лица убиени во престрелка во Аурора
Почина поранешниот државен јавен обвинител Александар Прчевски
Билт - ЕУ опстана и покрај најавите за распаѓање
Поддршка на туризмот и хотелиерството преку четири финансиски инструменти
До 24.000 денари месечно за студирање на децата без родители
Шестмина Руси загинаа на моторна санка на Алпите
Мексикански претскажувач - Чавес ќе почине до април, нова војна на Блискиот Исток
Коледарските огнови го најавуваат Рождеството Христово
Скопјани традиционално 21. пат заеднички ќе го прослават Бадник
ДУИ ги откри кандидатите за локалните избори
Божикно обраќање на поглаварот на МПЦ, Стефан до верниците
„Стандарт“ - Самарас кај Борисов заради Македонија
Владика Петар
Почна пријавувањето за Водици
Бадникарски собир пред Соборниот храм
Британски „Сан“ со реклама ги брани Фокландите
Финализиран договорот за новата сала „Јане Сандански“
Царината лани наплати повеќе средства од планираните
Ќе извезуваме и медицински радиоизотопи
Депонијата Дрисла ќе се модернизира
Девојка падна од прозорец, додека била на забава во Штип
ДПА ќе оди на избори
(ФОТО) Пожар во салата на КК „Работнички“
ЕУ повика да се смират страстите во Македонија
Вељаноски - Револтиран сум од обидот за злоупотреба на моите деца
Чавез се` уште тешко дише
Нимиц, сепак, ќе донесе предлог
Ослободен поранешниот началник на турскиот Генералштаб
Владата ги зголеми ученичките стипендии
Даниела Темелкова в.д. директор на Државниот студентски центар „Скопје“
Брамерц - Останаа злосторствата и страдањата на жртвите
Г.г. Стефан - МПЦ бара само да биде препозната како автокефална Црква
Џон Бојнер реизбран за претседател на Претставничкиот дом на САД
Вашингтон вознемирен за посета на шефот на „Гугл“ на Северна Кореја
Кога може да се пријавите за „Купи куќа, купи стан“
Две години условно за штипскиот кандидат за градоначалник од СДСМ
Почна одбројувањето за визите
Фалсификатите ни доаѓаат од Кина, Турција и Бугарија
Стаса последната тура двокатни автобуси
Геронтологија „13 Ноември“ комплетно реновирана до февруари
„Балкан енерџи“ сака да инвестира и во „Чебрен“ и „Галиште“
Утврден идентитетот на лицето чие тело беше пронајдено во Охрид
„Шведски демократи“ против муслиманскиот наталитет
Обама потпиша - суперданок за супербогатите
Декември рекорден по продажби на огнено оружје во САД
Продолжува „сечата“ на генерали во Турција
Владата ќе гради 474 социјални станови
Третина плата за пратениците кои бојкотираат
Градоначалникот на Гази Баба го посети првото новороденче во 2013
„Шведски демократи“ бараат ограничување на наталитетот меѓу муслиманите
Промоција на нови 79 двокатни автобуси
Над сто лица починаа од студ во индиската држава Утар Прадеш
Ал Џезира го купи кабелскиот канал на Ал Гор
Хилари Клинтон ја напушти болницата
Протести на Сојузот за иднинатаOpozicioner, 04.01.2013 16:44:47
Mozat Mirki i Svirki da zborat/svirat shto sakat, no toa se pametni i seriozni ludje, pa ke donesat teshki, no ispravni odluki. Ne e lesno da te onaka natepat i ponizat, a ti da ostanesh *dostoinstven*. No i pokraj lutinata, veruvam deka ovie ludje ke storat najdobro shto e mozno vo ovoj moment, za niv, za nas i za drzavata.
Трпе, 04.01.2013 20:52:59
СДСМ се разликува многу од останатите парти во РМ.Тргнувајки од лидерот, Господинот Црвенковски и неговите млади способни помошници, ке пронајдат решение како да ги казнат диктаторите на власт кои земјата ја заглавија во амбис.Бојкотот на изборите не е решение да се уништат натрапниците.Народот е со опозицијата, од ден на ден има поголема подршка.Народот и овој кој е уценуван и заплашуван од власта со помош на опозицијата ке ја казни ова ненародна себична власт.Најопасниот удар ке го добијат на изборите, баш од овој народ кој најмногу е уплашен од нечесните игри на власта.
Сменете го Бранко!, 04.01.2013 22:29:51
Ќе се носеле кру��ни одлуки!? Се знае какви одлуки може да се донесат со Бранко на чело. Може да очекуваме пак некое црно сценарио. Најкрупната одлука што можат да ја донесат е да го тргнат Бранко од чело на паријата. Друг излез од оваа каша која ни ја замеси немаме.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 3°C

Претежно облачно

Недела
Ведро
Макс: 2°C, Мин: -4°C

Понеделник
Мешавина од снег и замрзнат дожд
Макс: -1°C, Мин: -8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (44)
Љубовницата на Тито.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |