Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Почина уште едно лице повредено во пожарот кај Струмица

Тоа е четврта жртва во пожарот кај Струмица, a на Клиниката е хоспитализирано уште едно дете со 40 отсто изгореници кое е во добра здравствена состојб...

Писмо на Иванов до рускиот претседател Путин по повод 20 години од признавањето на Македонија

Со задоволство можам да констатирам дека вкупните односи и соработката меѓу двете пријателски земји континуирано и успешно се градат, унапредуваат и п...

Трговијата со човечки органи во пораст во Јужна Европа

Според СЗО илегалната трговија со човечки органи е повторно во пораст, откако беше зафатена со стагнација пред неколку години...

Вести
(Обновено) Досиеjата на лустрираните објавени на Интернет
На својата веб страница Комисијата за верификација на фактите синоќа ги објави имињата и досиеjата на 11 лица
(ФОТО) Изложба на АРМ во Градски парк
Денеска и утре на воениот стадион во Градскиот парк во Скопје ќе се одржи изложба на борбени средства, техника и опрема ...
Tоплотен бран од жолта фаза во Македонија
Здравствените институции се подготвени да обезбедат заштита на евентуалниот зголемен број на пациенти поради влијанието ...
Нови 400 вработувања за обука кај познат работодавач
Четиристотини нови вработувања кај познат работовач од идната недела, а на 1 септември ќе следи оглас за работно ангажир...
Cите пожари во Македонија се изгаснати
Во Неготино стартуваше проектот „И јас можам“
Клинт Иствуд го поддржа Мит Ромни
Силуван затвореник во Казнено-поправниот дом во Штип
Франција бара контрола на увозот на јужнокорејски возила во ЕУ
Анан се повлекува од функцијата меѓународен посредник за Сирија
Благодарници за децата од Домот „11-ти Октомври“
Прашина од Азија го загадува воздухот во САД и Канада
Деветнаесет лица загинаа во судирите меѓу турските воени сили и курдските бунтовници
Hови две илјади оперативни вработувања
Јосиповиќ: Да признаеме и да им се поклониме на српските жртви
Генералното собрание на ОН усвои Резолуција за Сирија
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Имаме профилирана публика која го чувствува блузот
„Една вечер од фестивалот ќе ја посветиме на Џими Хендрикс“, вели Васја Ивановски, уметнички директор на „Блуз и соул“ фестивалот што ќе се одржи на 18 и 19 септември во Универзална
Концертот на „Перпетум Џезиле“ прекрасен роденденски подарок за „Охридско лето“
Роденденската прослава на македонската најголема музичко-сценска манифестација продолжи на брегот на Охридското Езеро, к...
Мерилин Монро - се’ уште легенда
На 5. август Мерилин Монро беше пронајдена мртва во Лос Анџелес, најверојатно почина од преголема доза на таблети за спи...
Златен медал за филмот „Неуспешен лет“ во Србија
Богоја Стојкоски Пусторекански освои златен медал на  меѓународниот  фестивал за непрофесионален филм во Омољј...
Патувачко кино на МакеДокс
Во следните три денa патувачкото кино на МакеДокс ќе биде во малешевските села Двориште, Ратево и Русиново...
Спорт
Шарапова најбогата спортистка во светот
Oсма година по ред Марија Шарапова е најбогата спортиска во светот со заработка од дури 27,1 милион долари
Американскиот „Дрим тим“ се намачи со Литванија
Репрезентацијата на САД со многу напор успеа да го скрши отпорот на Литванија со резултат 99:94...
Последен пливачки ден со два светски рекорда
На ОИ синоќа се одржаа последните четири дисциплини во пливачките натпреварувања и беа поставени два светски рекорда...
Најголемата ноќ за британската атлетика
Во синоќешните натпревари тројца британски атлетичари освоија златни медали за помалку од еден час...
Ефремов со најдобар резултат во кариерата
Ефремов во конкуренција на 50 натпреварувачи го освои 44. место и е единствениот од македонските спортисти, кои нас...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 27°C

Делумно облачно

Недела
Ведро
Макс: 37°C, Мин: 20°C

Понеделник
Сончево
Макс: 40°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Казахстанецот Илјин со два светски рекорда
Илјин го освои златниот медал во кревање товар во категоријата до 94 килограми и постави два светски рекорда...
Светски рекорд на Пендлтон во спринт
Британката го урна светскиот рекорд на својата лута ривалка Ана Мирс на 200 метри летачки круг...
Преглед на освојувачи на медали - 8.ден
По осмиот натпреварувачки ден 58. држави имаат освоено медали...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3947, 04.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Првпат манекенка на 82 години
Њујорчанката Џеки Мурдок неодамна го добила својот прв манекенски ангажман и тоа во 82. година од животот...
Кога зборовите ќе престанат, почнува музиката
Ниту во еден момент не сум се покајала за изборот, освен што често си го поставувам прашувам: што ќе беше ако завршев Му...
„Њујорк тајмс“: Србија - мека за промена на полот
Србија станала мека за операциите на транссексуалците, делумно и затоа што тие операции се скапи, контроверзни и комплиц...
Моќта е кокаин за мозоците на лидерите
Моќта го зголемува нивото на тестостерон, кој го зголемува ослободувањето на допамин во мозочната мрежа на наградување. ...
Богаташи во паника – приватните авиони ја губат вредноста
Помалку богатите најмуваа авиони од најбогатите, а поради кризата мораат да се откажат од многуте задоволства кои дотога...
Орвеловска технологија - интернет вграден во окото
Станува збор за систем во кој технолошката компонента вградена во самата очна празнина овозможува користење на многуброј...
Инстаграм ги испрати фотоапаратите во историјата
Инстаграм достигна завидни 80 милиони корисници, а исклучителната брзина која се шири меѓу сопствениците на смартфоните ...
Сто хакери - чувари на инфобазата на ОИ во Лондон
Некогаш компјутерските центри на OИ беа и излог на најмодерната технологија, која можеше и да се разгледува, а дене...
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |