Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
03.01.2013, 09:14

Протести на Сојузот за иднината

Во неколку градови низ Македонија синоќа продолжија собирите на Сојузот за иднината, предводен од СДСМ.

Во Скопје се одржа Граѓанскиот парламент, а во фокусот на синоќешните обраќања беа медиумите во Македонија и настаните од 24 декември, кога новинарите беа остранети од собраниската галерија.

На обраќањата присуствуваа и лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и пратениците од опозицијата.


Статијата е прочитана 1958 пати.


Испрати коментарЧеститка од премиерот Груевски за Божик
Ќе се гради Аква парк во СРЦ „Борис Трајковски“
(ФОТО) Стотина луѓе исчезнаа во пеколот на Тасманија
Асад нуди нова влада и амнестија
Грција се подготвува за антифашистички протести
(ФОТО) Даниел Воиновски го презеде кумството на скопското бадникување
Четитка од лидерот на опозицијата Црвенковски по повод Божик
Славејчињата на коледе кај претседателот
Пешак почина во сообраќајна несреќа во Скопје
Православните христијани го слават Бадник
Честитка од Иванов за Божик
(ФОТО) Скопје во знак на коледарските огнови
Три лица убиени во престрелка во Аурора
Почина поранешниот државен јавен обвинител Александар Прчевски
Билт - ЕУ опстана и покрај најавите за распаѓање
Поддршка на туризмот и хотелиерството преку четири финансиски инструменти
До 24.000 денари месечно за студирање на децата без родители
Шестмина Руси загинаа на моторна санка на Алпите
Мексикански претскажувач - Чавес ќе почине до април, нова војна на Блискиот Исток
Коледарските огнови го најавуваат Рождеството Христово
Скопјани традиционално 21. пат заеднички ќе го прослават Бадник
ДУИ ги откри кандидатите за локалните избори
Божикно обраќање на поглаварот на МПЦ, Стефан до верниците
„Стандарт“ - Самарас кај Борисов заради Македонија
Владика Петар
Почна пријавувањето за Водици
Бадникарски собир пред Соборниот храм
Британски „Сан“ со реклама ги брани Фокландите
Финализиран договорот за новата сала „Јане Сандански“
Царината лани наплати повеќе средства од планираните
Ќе извезуваме и медицински радиоизотопи
Во вторник вонредна седница на Централниот одбор на СДСМ
Депонијата Дрисла ќе се модернизира
Девојка падна од прозорец, додека била на забава во Штип
ДПА ќе оди на избори
(ФОТО) Пожар во салата на КК „Работнички“
ЕУ повика да се смират страстите во Македонија
Вељаноски - Револтиран сум од обидот за злоупотреба на моите деца
Чавез се` уште тешко дише
Нимиц, сепак, ќе донесе предлог
Ослободен поранешниот началник на турскиот Генералштаб
Владата ги зголеми ученичките стипендии
Даниела Темелкова в.д. директор на Државниот студентски центар „Скопје“
Брамерц - Останаа злосторствата и страдањата на жртвите
Г.г. Стефан - МПЦ бара само да биде препозната како автокефална Црква
Џон Бојнер реизбран за претседател на Претставничкиот дом на САД
Вашингтон вознемирен за посета на шефот на „Гугл“ на Северна Кореја
Кога може да се пријавите за „Купи куќа, купи стан“
Две години условно за штипскиот кандидат за градоначалник од СДСМ
Почна одбројувањето за визите
Фалсификатите ни доаѓаат од Кина, Турција и Бугарија
Стаса последната тура двокатни автобуси
Геронтологија „13 Ноември“ комплетно реновирана до февруари
„Балкан енерџи“ сака да инвестира и во „Чебрен“ и „Галиште“
Утврден идентитетот на лицето чие тело беше пронајдено во Охрид
„Шведски демократи“ против муслиманскиот наталитет
Обама потпиша - суперданок за супербогатите
Декември рекорден по продажби на огнено оружје во САД
Продолжува „сечата“ на генерали во Турција
Владата ќе гради 474 социјални станови
Третина плата за пратениците кои бојкотираат
Градоначалникот на Гази Баба го посети првото новороденче во 2013
„Шведски демократи“ бараат ограничување на наталитетот меѓу муслиманите
Промоција на нови 79 двокатни автобуси
Над сто лица починаа од студ во индиската држава Утар Прадеш
Ал Џезира го купи кабелскиот канал на Ал Гор
Хилари Клинтон ја напушти болницатаmihajlo, 03.01.2013 11:08:05
So protestite ne pravite nisto.Strategijata MORA da ja menuvate.Sednete i razrabotite plan za lokalnite izbori.Ako ne pobedite na izborite ce se rasturite kako partija.Se uste ima vreme.Smetajte na tie 40% neopredeleni gradjani.Toa e vasata prednost.Neopredelenite sekogas se povece nakloneti kon opozicijata.Ovie dva meseca rabotete so takvi aktivnosti kako da gi pridobiete neopredelenite.Vo vasite redovi dosta imate dvolicni.Rabotete i na toj plan.Rabotete i na planot na site onie koi gi napravivte ludje a sega vi go svrtea grbot.Tie mora da vi platat.Pobedete, za da osetat sto znaci predastvo.Vie site gi znaete koi se tie.Pobedete vo Resen i Kumanovo i so toa ce pokazete deka tie se mifki koi vi svrtea grb.Sto da vi kazam,ako sakate pobeda menuvajte nesto vo Vasata taktika.Ova sto sega go pravite nema da dade rezultati.Od dobronameren.
METO, 03.01.2013 11:16:49
GRESKA IMATE OVA E SOJUZ NA MINATOTO
Predavnik, 03.01.2013 13:22:32
Blokiranjeto na ulicite e mech so dve oshtrici! Dlaboko sum ubeden deka mitinguvanjeto ne e sovremen metod za politichka borba, odnosno iskazauvanje na revoltot i sproveduvanje na gradjanskata neposlushnost. Vprochem, denes se vojnata vodi preku mediumite (koi vi se blokirani) i ponajmnogu preku internetot/socijalnite mrezi (koi vi se dostapni). Isto taka mislam, deka treba da se izlegne na lokalnite izbori, so insistiranje na uslovite shto gi baravte, koi vlasta, sakala-necela, ke mora da gi prifati.A ko broi glasove?, konechno mora da zamine vo istorijata.
devicanecot, 03.01.2013 21:05:32
Ако некој преку овие фаци си ја гледа својата иднина, тогаш тешко нему, и горко, што викаат старите.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 0°C

Претежно облачно

Недела
Облачно
Макс: 2°C, Мин: -2°C

Понеделник
Мешавина од снег и замрзнат дожд
Макс: 1°C, Мин: -8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (45)
Инцидентот на Бајкалско Езеро.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |