Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
26.03.2012, 08:48

Сончево со повремена облачност

Времето ќе биде сончево, малку посвежо и ветровито со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец. Повремено во источните делови од земјава ветерот ќе достигнува брзина до 65 километри на час.

Температурите ќе се движат од 12 до 20 степени.


Статијата е прочитана 481 пати.

Испрати коментарИванов го разреши Боцинов од директор на Агенцијата за разузнавање
Работник загина при ископ во Лисиче
Една парламентарна одлука - две различни читања
Јанакиески - влез на нов оператор ќе отпушти стотици вработени
Зетот го убил дедото зашто не му давал да си ги види децата
Во Австрија уапсен „супер крадец“ од Македонија
Извлечен првиот автомобил во играта на среќа „Среќни вести“
Катар Петролеум заинтересиран за инвестирање во Македонија
Пад на цената на нафтата на берзите
Димовски - Нема простор за „зелена нафта“
Невладини од Војводина предлагаат федерална Србија
Собранието гласа за годишнини од значајни личности во 2012
Камерон призна дека организирал „тајни вечери“ за донаторите
Српскиот динар историски најниско во однос на еврото
Крвава семејна расправија во Чаир
Водата во градската мрежа на Прилеп е исправна
Попоски – Хејг - Британија е силен поддржувач на Македонија
Детонаторска каписла му пук��ала в џеб
Бензините поскапуваат за 1,5, дизелот за половина денар
Пожарникар повреден при незгода кај Требош
Што сакаше да каже Муса Џафери ?
Холанд води пред Саркози во кладилниците
Јапонија ја запре работата на уште еден нуклеарен реактор
Сеул ќе ја собори севернокорејската ракета
Караванот „Среќни вести“ тргна од Скопје
Турска компанија најави градба на станови во Македонија
Тројца кандидати во трката за претседател на Светската банкаРЕДОВЕН ЧИТАТЕЛ, 26.03.2012 12:38:28
ЕДНА СУГЕСТИЈА ЗА УРЕДНИКОТ. ВИЕ ДАВАТЕ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА, ГЛАВНО ЗА ДЕНЕС. вЕЛИТЕ, ДЕНЕС ВРЕМЕТО ЌЕ БИДЕ.... ЗОШТО МИ Е МЕНЕ ТАА ПРОГНОЗА. АКО ЈАС ГО КУПАМ ВЕСНИКОТ ОКОЛУ 10 ЧАСОТ, ВЕЌЕ МЕНЕ ТАА ПРОГНОЗА МИ Е АПСУРДНА, ЗАШТО ЈАС ВЕЌЕ ЈА ЗНАМ ВРЕМЕНСКАТА СОСТОЈБА И ТОА ПОПРЕЦИЗНО ОД ОНАА ШТО ВИЕ МИ ЈА НУДИТЕ... НАМ НИ Е ПОТРЕБНА ПОКРАЈ ПРОГНОЗАТА ЗА ДЕНЕС, И ЗА УТРЕ, КАКО И ЗА СЛЕДНИТЕ НЕКОЛКУ ДЕНА, КАКО ШТО ТОА ГО ПРАВАТ СИТЕ СЕРИОЗНИ ВЕСНИЦИ. ВРЕМЕНСКАТА ПРОГНОЗА Е НАЈГЛАВНАТА ВЕСТ И ТОА ЗА СИТЕ ЧИТАТЕЛИ...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Ведро

Вторник
Делумно облачно
Макс: 16°C, Мин: 4°C

Среда
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |