Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
27.03.2012, 09:06

Манчестер Јунајтед се врати на чело на табелата во Премиер лигата


Контроверзниот момент кога Дени Марфи од Фулам беше соборен од Карик во последната минута

Фулам беше совладан со 1:0 на Олд Трафорд

Шампионот на Англија, Манчестер Јунајтед со синоќешната победа од 1:0 на „Олд Трафорд“ против Фулам се врати на првото место на табелата во Англиското фудбалско првенство.

Стрелец на единствениот гол на натпреварот во 42.минута беше Вејн Руни. За него ова беше 21.гол во шампионатот.

Фулам и покрај поразот остана на 13.место со 36 бодови.

Табела: Манчестер Јунајтед 73 бодови, Манчестер Сити 70, Арсенал 58, Тотенхем 55, Челзи 50, Њукасл 50,...


Статијата е прочитана 704 пати.

Испрати коментарСамо бод за Манчестер Сити против Сандерленд во Премиер лигата
Овации за Фишер во „Стејплс центар“, Оклахома ги доби лејкерси
Милан и Барселона тактички, Баерн подобар во гости
Оклахома не запира, нова вечер за паметење на Брајант
Денис Родман банкротирал и е тешко болен
Реал пресилен за Апоел (0:3), Челси со гол предност пред Бенфика
Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони
Раниери доби отказ од Интер
Металург нема да го игра натпреварот со Вардар Про од СЕХА лигата
Ракометарките убедливо поразени во Франција
МЗТ Скопје Аеродром победник на кошаркарскиот Куп на Македонија
Фернандо Алонсо најдобар во Малезија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 20°C, Мин: 4°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 9°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |