22 „Тинекс“ вложи 17,5 милиони денари за развојни проекти
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
28.12.2012, 14:15

„Тинекс“ вложи 17,5 милиони денари за развојни проекти

Компанијата „Тинекс“ ги заокружи реализираните проекти за поттикнување различни сегменти во заедницата во 2012 година. „Тинекс“ во изминатата година иницирала поддршка во здравството, образованието, спортот, уметноста, животната средина, при што биле вложени 17,5 милиони денари.

Од компанијата велат дека преку платформата „Тинекс, ти и јас“, сите нивни залагања добиле во интензитет и се реализирале преку јасно осмислен концепт. Ги споменаа донациите за Институтот за белодробни заболувања кај децата, за клиниките за гинекологија, за детска хирургија, поддршката за Драмскиот театар, за загрозените семејства...

„Живееме во време кога ваквите потези на милосрдие и поддршка се целосно невидливи, а се зборува само за лошите нешта. Среќен сум што сум дел од одборот кој помага и ги пополнува празнините што ги остава државата“, рече Венко Андоновски.

Венко Андоновски, Јован Донев и Владимир Чадиковски, како членови на Одборот за општествена одговорност на „Тинекс“, добија од компанијата благодарници за нивниот ангажман. (Б.Ш.)


Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 6°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 6°C, Мин: -4°C

Вторник
Сончево
Макс: 6°C, Мин: -3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (40)
Љубомората е посилна од љубовта.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Времеплов на оптимистот
Кога луѓето се навистина оспособени, тие ќе почнат да ја користат дигиталната технологија за да воведат промени во свое ...
Ексклузивно - Готвам, значи постојам и сум сакана
Хрватката Ана Угарковиќ, авторка на готвачкото ТВ-шоу „Кај Ана“, е естет со префинет вкус за храна...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Новогодишен прилог |