Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
14.02.2013, 12:22
ВМРО-НП: Зошто премиерот молчи за замрзнатите сметки на Субрата?Според општинската организација на ВМРО-НП од Охрид, Груевски откако најавил проект од бајките, молчи и не кажува ништо за овие празни ветувања

Премиерот Никола Груевски на градоначалничка промоција во Охрид не даде објаснување за најавената инвестиција на индискиот милјардер Субрата Рој, на кој што од вчера му се блокирани сметките и треба да враќа долг од три милијарди евра, реагира општинската организација на ВМРО-НП од Охрид.

Според нив, откако најави проект од бајките, премиерот молчел и не кажал ништо за овие празни ветувања. „Откако судот ги блокира сметк��те на индиецот Субрата Рој и неговите фирми, Груевски пристигна во Охрид, најверојатно по новиот автопат кој го вети уште во 2006 година. Го прашуваме т.н. премиер и неговата партија зошто завчера, пред граѓаните на Охрид, не се изјасни за новонастанатата ситуација и зошто не им објасни на граѓаните како ќе ги изградат тие објекти. Ќе објаснат ли Груевски и фамилијата пред граѓаните на Македонија, кој е всушност Субрата Рој и што се крие зад неговата т.н. инвестиција. Ќе објаснат ли дали е извршена трансакција за хотелот ’Славија‘, кој наводно го купи Индиецот. Исто такво големо инвестирање Груевски најави пред минатите парламентарни избори, кога во Охрид требаше да се изгради луксузен хотел од синџирот ’Хилтон‘, велат од општинската ВМРО- НП.

Во писмото до премиерот од партијата потсетуваат и за неизградениот, а ветен автопат до Охрид, на затворениот базен, на поврзување на Охрид со железничкиот сообраќај…Статијата е прочитана 4705 пати.


Испрати коментар(ФОТО) Груевски и Борисов на средба за добрососедските односи
Либералната партија ќе ги бојкотира локалните избори
Белгиски „Ван Хол“ бара работници за фабриката во Бунарџик
Јанакиески - Легализација на најмалку 100.000 дивоградби
Металург го „стопи“ Санкт Петербург
Заев - СДСМ нема да учествува на локалните избори
Борците на „Февруарскиот марш“ на плоштадот Македонија
Владата ќе финансира 50 проценти од инвестиците во руралниот туризам
Груевски попладнево на средба со Борисов
Огромен астероид помина рекордно блиску до Земјата
На полноќ истекува рокот за пријавување на локалните избори
„Виз Ер“ сака да лета од Скопје до Дубаи
Во „опелот“ пронајдена ДНК на обвинет во случајот „Монструм“
СДСМ останува на последниот предлог
Продолжува штрајкот на аеродромите во Германија
Обвинителот најде и умисла во случајот со тенковските делови
Лозарите се договорија со винарската визба „Винеја“
НАСА следи астероид што денеска ќе прелета крај Земјата
Руските научници предупредуваат на нов удар од метеор
ВМРО-ДПМНЕ го одби Црвенковски и врати со контрапредлог
Битолскиот полициски портпарол во трка за Ресен
Засега не се обелоденува новиот изглед на Универзалната сала
Граѓаните сакаат чесни градоначалници
Во плински боци сокриени 14,5 килограми марихуана
Пад на прометот во индустријата
(ВИДЕО) Повеќе од 500 повредени oд метеорски дожд над Урал
Црвенковски предлага локални избори на 28 април
Филе ја откажа најавената посета на Скопје
Ограбена црква во гостиварското село Здуње
Три лица уапсени во Британија за скандалот со коњско месо
Наградени најдобрите фотографии и новинарски производи за АРМ
Арифи и Бејта поднесоа оставки
Ховит најави одложување на гласањето за извештајот за Македонија
Од Вардар извадени два трупа
СДСМ ќе учествува на избори ако се одложи рокот за кандидирање за 10 дена
ВМРО - ДПМНЕ не прифаќа ултиматуми за локалните избори
(ВИДЕО) Над 400 повредени од метеорски дожд во Русија
Груевски се сретна со известувачот Ричард Ховит
Рубин - Прашањето за името не е нерешлив проблем
Сообраќајот на патот Катланово-Велес по една лента
Викторија Нуланд на местото на Филип Гордон
СДСМ незадоволен од одбивањето на инцијативата на АМАН
На Харадинај му е одземена титулата почесен граѓанин на Тетово
Ховит како рамо за плачење
Санино бил очаен, но не се откажува
Македонија пред украинските бизнисмени
Универзална сала ќе се урне до темел и одново ќе се гради
Мигранти од Мали и Сенегал се криеле во воз
„Нинџа“ има алиби дека не пукал во сведокот од „Детонатор“
„Макс ТВ“ има 70.000 корисници
Иванов очекува позитивен одговор од опозицијата
Демократскиот сојуз повикува на лидерска средба
За една недела нови 2.400 заболени од грип
Закроени лозјата во Тиквешијата
Нелегален имигрант се самозапали на аеродромот во Рим
Аврамопулос со Бан Ки Мун, Самарас со Обама
Нема траги од радијација по севернокорејската нуклеарна проба
Попоски - Неодговорното однесување ја загрозува европската агенда
Извештајот за „Пошта“ в недела на Влада
Оворена НОКИА лабораторија за мобилни технологии на ФИНКИ
ЕУ, НАТО, ОБСЕ и САД бараат итно да се реши политичката криза
Ховит на местото на парламентарното насилство
„Фигаро“ - Турбофолк скандал во Бугарија
Иванов на традиционално закројување на лоза во струмичкото
Нема договор за парламентарни избори
Авион со навивачи се урна во Доњецк, петмина загинати
Ховит - Сликата за Македонија е усложнета
Казна од 1000 евра за непријавен работник
Иницијативата на АМАН не доби поддршка во Собранието
Груевски - Случувањата во парламентот да се решат низ дијалог
Георгиев - Без парламентарни, не одиме на локални избори
Вештаците сведочеа за „Монструм“
Нова месна афера во Британија - свинско наместо говедско
За Даблин напредок околу името мора да има
Акционерски друштва злоупотребувале средства на ФПИОМ
Квалитетот на производите ќе биде услов за субвенции
Димовски - „Винеа“ мора да ги исплати винарите до 30 април
Затвор за местење натпревари
Kастро се жали од тешкотиите на староста
Скотланд Јард уапси уште шестмина новинари за аферата со прислушување
Бенедикт Шестнаесетти - Свесен сум за тежината на својата одлука
СДСМ нема да учествува на локалните избори
Рекордна загуба на „Пежо Ситроен“ во 2012 година
Асанж се кандидира за парламентарните избори во Австралија
Милановиќ му одржа лекција на Борисов
Јакнењето на американската средна класа приоритет за Обама
Тешка сообраќајка на патот Кавадарци-Прилеп
Марк Леонард - Грција и Кипар се однесуваат деструктивно на Балканот
Ликвидиран полицаецот-убиец од Лос Анџелес
Усвоен изменетиот Деловник
Санино даде рок до денеска да се реши кризата
Цел Брисел во Македонија
Пожар во трафостаница во Тетово, нема повредени
Чекреџи - Со враќањето на ДДВ ќе се намали проблемот со неликвидноста
Потребна е платформа за женско претприемаштво
Одобрени помалку лекувања за странство
ВМРО-ДПМНЕ - Неосновани обвинувањата од опозицијата за УЈП
„Кроација осигурување“ ќе ја плати штетата од пожарот
Секој трет млад човек во ЕУ не може да си најде работа
Груевски - Нема договор за парламентарни избори
Македонец спасил девојка во сообраќајка
Кој ќе го наследи папата?
Државата ги намали обврските кон компаниите за 72,4 милиони евра
Елизабета Чингаровска нов претседател на КХВ
СДСМ - УЈП го штити криминалот и корупцијата
Потпишан меморандум со УКЛА за обука на медицинари
Кампања - Безбедна храна за сите возрасти
Македонија да демонстрира внатрешно единство
Силното евро предизвикува загриженост во Унијата
Никола Ѓурѓај повторно избран за претседател на „Илинден“
Хрватска во ЕУ, овчарите по диплома
Сомнителното млеко од „Дукат“ не е во промет
(ВИДЕО) По оставката на папата, гром удри во базиликата Свети Петар
Волерс - Политичките несогласувања да се решат во интерес на државата
Владата на Мали размислува за мировна мисија на ОН
„Нова димензија“ во истрагата за трговијата со органи во Косово
Обама - Нуклеарната проба на Пјонгјанг е закана за меѓународниот мир
Иран ќе дозволи инспекција на воени бази
Трета нуклеарна проба на Северна Кореја
Евтината струја ќе се враќа со референдум?
Актерката Беличанец изненадување на ВМРО-ДПМНЕ за Кисела Вода
(ФОТО) Голем пожар пеплоса шест дуќани на Бит-пазарmeksikanec, 14.02.2013 13:11:59
Srbite velat s kim si-takav si.Subrata Roj,narodot go narece indiski Amdi Bajram,koj se sto ima vo drzavata, mu pripagja na negovata majka,se podrazbira zosto.Da bidam pojasen,onaj Bajram,kaj kogo na Romskata sredba bese prisutna celata Familija na jadenje i pienje.Na site vo zemjata im bese jasno deka od praznite vetuvanja na Subrata,nisto nema da bide,samo ne na Stavrevski i Gruevski,a kolku pari samo potrosija za nego i slicni na nego.Na zdravje neka im bide,narodot za se ke plati.
Baba Zumbula, 14.02.2013 13:19:36
Boze,Boze,ovde mora BC da ima zamesano prsti,nema drugo. Sega ke izlezat so soopstenie,samo sto ne se!!! Neli tefLJonce Evdino?! Sto ke kazat, to da ti bila mnogu jaka zima vo Indija,golomrazica jaka,a?....... Looso vreme ne zafaana,sitna rosa zarosi,....ne mozev da doojdam.... Dali ovde vazi i onaa narodnata na Srbite *s kim si, takav si*?! Koga sme kaj VMRO-NP eve edno *presno* intervju koe tefLJonceto nema da moze da go vidi na Sitel,Kanal 5,MTV,Alfa TV intervju so Policiski General Stojance Angelov na web http://a1on.mk/wordpress/archives/100565 TefLJonce Evdino, pogledaj go i ako covekov nesto laze pisi!!!MJAUUUUUUU!!!!
Баба Евда, 14.02.2013 14:08:35
Црни Бранко , и индиските судови ли ги контролираш?! Штета , а баба само што почна со часови за летање со хидроавион! Што убавиње ќе беше , баба слетува на аеродромот на вода на овој Индијанецот Саманта Фокс во енѕерото , а тефљончето мое се умочува од среќа!
Љупчо, 14.02.2013 14:19:37
Па можеби ќе се открие некоја скриена сметка.
Трпе, 14.02.2013 16:18:24
Со кого си,таков си.Уште првиот пат кога дојде овој индиецот во РМ на многу народ им беше познато дека овој власта го носи за нивните рекламни спотови.Лажач со лажач,мафијаш со мафијаш,погодете кој не води седма година?Наградно прашање за 1 литро вино на св Трифун.
mile, 14.02.2013 18:07:24
Овој Субрата многу му наликува на оној манекен Марк кој го купи Бучим !!??? А Феликс??? Или Бранко ги намести овие твои недоквакани да се стават со секакв�� белосветски ХОХШТАПЛЕРИ......... Вака ли се води држава Феликс????
gv, 14.02.2013 19:54:19
Pred 14 dena izjaviv deka ovoj covek od Indija mi lici na onoj mlekarot od Svedska koj zaedni pieamjugurt so Grujo.
Rezil do Rezil !!, 14.02.2013 20:14:41
Bruka do bruka. Samo setaat na raund show-a kako bez kompas mi pribiraat nekakvi si belosvetski prevaranti i somnitelni biznismeni kobajagi ce investirale? Seto e lagi propaganda. Nosat Svedjani za Svedmilk, pa onaj lazov od Izrael , pa Subrata( pobratim na Amdi Bajram)de otkrivaat bogati rudnici so zlato vo Mak , de ce go otvaraat Alsar, te nasle uranium vo Mariovo , te nafta Ovce Pole. Uste nemaat pronajdeno rudnik za dijamanti. A ovaj prost narodec si veruva kako lisicata po na bravot madinjata Lazovi, manipulatori i prevaranti, par ezelans. Rezil Rezil Rezil !!! Sto pravime vnuce Evdino so aerodromot na voda. namesto da razmisluvas za kupuvanje na hidroavion, ti se vrtkas okolu kontenjerite. No februari tie MJAUUU!!
stojko, 14.02.2013 21:01:40
Do GV bravo pogodi ovaj mafijas lici na mlekarot Mose Baun samo sto toj bese mnogu cutliv a pak ovaj epten go ispofali premierot deka mnogu se sakale ise ce napravele na ezerono vo Orid pa ce nema mesto za makedonci oti ce idele samo skapi indijanci i dr. ama za seto ova se znae koj e vinoven ako ne BC.Blazesimu na ohridgani ke skapat od diplenje na evra!!!
Кленови!, 14.02.2013 21:34:55
Рибарот Субрата со својата јадица си фати големки кленови во МК. Тој три пати беше гост на владата, кркаше, пиеше, ќелепур-софра за паметење. Неговата сопруга доведе делегација од 50-тина членови, не само што се гоштеваа на ќелепур-софра, туку беше примена на највисоко политичко ниво, претседателот на МК, премиерот, вице-премиерот Кумот Ставре и други! Таков пречек не можат да доживеат ни во Тунгузија! Кумот Ставре се лигавеше со Субрата како да му е најроден брат! Дојде пред изборите за да им помогне на своите братчиња по лаги и манипулации, но, изгледа дека блокираните сметки на Субрата ќе им се вратат како бумеранг!? Со недоквакани политичари, МК служи за потсмев во светот!
skopjanec, 14.02.2013 21:39:25
Slucajot Subrata me potseti na lagata na Tupurkovski od edna milijarda dolari.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 5°C

Претежно облачно

Сабота
Делумно облачно
Макс: 9°C, Мин: -1°C

Недела
Претежно облачно
Макс: 9°C, Мин: -1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ВИДЕО) Сто најдобри песни на сите времиња според „Ролингстоун“
90.The Five Satins, „In the still of the night“
Автор: Fred Parris; продуценти: The Five Satins; објавена: септември 1956 година, „Стандорд“
„Епл“ прави часовник од превиткувачко стакло
Наскоро би требало да биде претставен рачниот часовник со екран чувствителен на допир и тоа изработен од револуционернот...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |